АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Повечето плодове са поевтинели, докато повечето зеленчуци са поскъпнали, но като цяло поскъпващите храни са повече от включените в седмичния бюлетин на ДКСБТ.
Този клип на ЕК представя шест начина за това как изследователи, финансирани от ЕС, могат да споделят и възприемат резултати от изследвания.
Оранжерийните краставици поевтиняват с 4,2 на сто до 2,48 лева за килограм, докато оранжерийните домати поскъпват с 1,1 на сто до 3,18 лева за килограм.
Оранжерийните домати също са надолу с 2,3 на сто до 3,11 лева за килограм. Поскъпват зелените и червените чушки - с 2,2 на сто и с 0,3 на сто и се търгуват по 1,85 лева за килограм и по 2,13 лева за килограм. Вдига се и цената на картофите - с 3,4 на сто до 1,20 лева за килограм.
Западноафриканските съседи Кот д'Ивоар и Гана са най-големите производители на какао в света, но неблагоприятните метеорологични условия и болестите по растенията засегнаха производството през 2023/24 г.
Японската компания Sanyo Trading организира интересна изложба на китайски електрически превозни средства, където бяха представени повече от дузина разглобени автомобила. Благодарение на това специалисти от Страната на изгряващото слънце успяха да разберат тайната защо са евтини автомобилите от Поднебесната държава.
Строителството на пътища и поддържането им са ключови за икономиката. Те се нуждаят от инвестиции, надхвърлящи милиарди всяка година, добро планиране и изпълнение на мащабни и сложни проекти. За 2023 г. АПИ е изхарчила 1 182,5 млн. лв. за поддържане на републиканската пътна мрежа, за строителство и услуги по пътищата.
Ново проучване на „Тренд“ разкрива навиците на българските потребители – защо спестяват, как и за какво, защо не спестяват, причините за това и някои грешни представи за семейните финанси.
Основният двигател на този ръст са атрактивните банкови условия и ниските лихви по кредитите. В същото време, пред пазара стоят много неизвестни, като например влизането на България в Еврозоната, както и глобалните събития като военните конфликти в Русия/Украйна и Близкия Изток, които също оказват влияние.
Германия изостава фатално във въоръжаването си. Учени дават драстичен пример: Русия може само за 6 месеца да произведе всички оръжия, с които в момента разполага германският Бундесвер. Защо е така.