АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Това е четвъртата от общо шест възпоменателни монети за тази година според програмата на БНБ за отсичане на възпоменателни монети за 2025 г., публикувана на страницата на централната банка в интернет.


Предстои откриването на нов пътен участък от автомагистрала "Хемус" с дължина 17 км, както и скоростната връзка на България със Сърбия през АМ "Европа" през септември. Това съобщи министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов.


Общият оборот на Българската фондова борса (БФБ) за юни е в размер на 124,94 млн. лв. и се увеличава с 43,58 на сто спрямо предходния месец май, когато достигна 87,02 млн. лв., сочи анализ на борсовата платформа.


С новото престъпление причинителите на смъртоносни пътни инциденти, при които е налице поне едно утежняващо вината обстоятелство – по-специално употреба на алкохол или превишаване на разрешената скорост с най-малко 30 км/ч – ще бъдат преследвани по новия закон.


Днес вече навсякъде се говори за ESG (Environmental, Social and Governance – екологично, социално и корпоративно управление), като за крайъгълен камък на устойчивото и отговорно инвестиране (Sustainable and Responsible Investing, SRI).


Това ще стане на 18 юли, съобщи министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов. Виадуктите в ремонт трябва да са готови до края на юли и безпрепятствено да се минава по АМ "Хемус", каза Иванов в троянското село Черни Осъм. Т


Градовете заедно ще търсят решения на основните предизвикателства на нашето време - от климатичната криза и социалното сближаване до достъпни жилища и ориентирано към бъдещето градско развитие.


Поклонническият туризъм в България се развива с устойчив темп от 5 до 10 на сто годишно и представлява не само религиозно, но и културно пътуване, което отговаря на търсенето на съвременния турист за смислено преживяване.


Според международната организация това увеличение е достатъчно, за да се премахне крайната бедност в света 22 пъти, ако се използва прагът на бедност на Световната банка от 8,30 долара на ден.


Визитата на японската правителствена делегация в България идва в ключов момент, когато японското правителство отпуска средства за проекти в сферата на енергетиката за страните от Източна Европа. Съществен акцент в разговора бе поставен върху бъдещите инициативи на българската енергетика – нови ПАВЕЦ, проекти за съхранение на енергия, нови блокове в АЕЦ „Козлодуй“ и други.