EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Завод за храни асеновград - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Световният пазар на храни пред рискове Световният пазар на храни пред рискове 09:15 | 23.06.2026 | 134

Очаква се световните реколти от пшеница, фуражно зърно и ориз през следващата година да отбележат спад спрямо рекордните нива, но да останат високи, като предлагането ще бъде подкрепено от обилни запаси, според новото издание на „Перспективи за храните“ на ФАО.

още
11-ото издание на Фестивала на ферментационните продукти 11-ото издание на Фестивала на ферментационните продукти 09:47 | 19.06.2026 | 535

Събитието е посветено на храни и напитки, произведени по традиционни рецепти чрез естествени ферментационни процеси. Посетителите ще могат да дегустират натурални вина, крафт бира, ръчно изработени сирена, кисело мляко, хляб с квас и други ферментирали продукти от производители от България и Сърбия.

още
Сравни цени и спести с nasmetka.eu Сравни цени и спести с nasmetka.eu 07:35 | 10.06.2026 | 546

 Платформата обединява на едно място цените на близо 60 000 продукта от 216 търговски вериги в България - храни, напитки, козметика, хигиенни продукти и лекарства. Само с няколко клика можете да проверите къде даден продукт се предлага най-евтино във вашия град и да планирате покупките си разумно.

още
Nestlé се преориентира към храна за домашни любимци Nestlé се преориентира към храна за домашни любимци 14:04 | 04.06.2026 | 892

Пазарът на храни за домашни любимци и този на кафето ще растат по-бързо от общия пазар на потребителски стоки. Очакванията са двата сегмента да отбелязват годишен ръст между 3 и 4 на сто, като компанията цели да се развива в горната граница на този диапазон.

още
Иран: Инфлацията на нива от Втората световна война Иран: Инфлацията на нива от Втората световна война 12:04 | 04.06.2026 | 767

По-тежка инфлацията в Иран е отчитана само през 1942 г., по време на Втората световна война, когато британски и съветски войски навлизат в страната, превземат железопътната система и изземат запасите от храни.

още
26% по-скъпи храни в Австрия от Германия 26% по-скъпи храни в Австрия от Германия 08:20 | 28.05.2026 | 582

Сред продуктите с най-големи разлики са определени видове сладолед, ориз, леща, кафе капсули и чипс. При някои стоки цените в Австрия са почти двойно по-високи. Например определен вид сладолед е бил с около 70 процента по-скъп, капсулите за кафе – с 84 процента, а чипсът – с 93 процента.

още
Нов завод на "Волво" край Кошице Нов завод на "Волво" край Кошице 17:35 | 27.05.2026 | 839

Пробното производство ще започне след това лято, а пълномащабното производство е планирано за 2027 г. В момента заводът има над 600 служители. Очаква се още 70 служители да се присъединят през юни, а компанията планира да наеме допълнително 700 работници до края на годината, каза Гомбеер.

още
Австрия намалява ДДС за някои храни Австрия намалява ДДС за някои храни 14:35 | 26.05.2026 | 595

За стоки като масло, яйца, мляко, ориз, макаронени изделия, хляб, пшенично брашно, повечето видове плодове и зеленчуци ставката на ДДС ще бъде намалена от 1 юли от 10 на 4,9 процента. Мярката би трябвало да помогне на домакинствата да спестяват средно по 100 евро годишно, но същевременно се очаква държавните приходи да намалеят с около 400 милиона евро за година.

още
Спад на цените на основни храни Спад на цените на основни храни 13:24 | 25.05.2026 | 637

Цената на кравето сирене се повишава с 3,01 на сто до 6,22 евро за килограм, а на кашкавала „Витоша“ се понижава с 0,08 на сто до 9,65 евро за килограм. Прясното мляко е надолу с 1,71 на сто до 1,15 евро за литър, а киселото мляко (3 и над 3 процента масленост) е по-скъпо с 4,35 на сто и се търгува по 0,72 евро за кофичка от 400 гр. Цената на кравето масло (пакетче от 125 грама) пада с 1,84 на сто до 1,39 евро за брой.

още
UK: Сделка за $5 млрд. в Персийския залив UK: Сделка за $5 млрд. в Персийския залив 10:02 | 22.05.2026 | 911

Споразумението със Съвета, в който влизат Бахрейн, Кувейт, Оман, Катар, Саудитска Арабия и Обединените арабски емирства, идва след ударите на САЩ и Израел срещу Иран през февруари, които предизвикаха ирански атаки срещу други държави в региона и създадоха напрежение при доставките на енергия и храни.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg