АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Засегнатите превозни средства са всички, оборудвани с въздушни възглавници, считани за рискови на остров Корсика и френските отвъдморски департаменти и територии, както и автомобили, произведени преди 2011 г. в континентална Франция, с изключение на Корсика.


Сърбия е един от последните останали купувачи на руски газ в Европа. Миналата година е получила около 3 милиарда кубически метра синьо гориво. Белград се стреми към членство в ЕС, който тази седмица предложи правно обвързваща забрана за внос на руски газ и втечнен природен газ (LNG) до края на 2027 г.


В края на 2024 г. на основен договор в лечебните и здравните заведения в страната практикуват 30 149 лекари. Лекарите по дентална медицина са 7 784, като 6 740 от тях работят в практики със сключен договор с НЗОК. Професионалистите по здравни грижи и другите медицински специалисти са 44 554, от които 28 393 медицински сестри и 3 254 акушерки.


Хотелската верига "Хаят" (Hyatt Hotels Corporation) открива своя седми обект в България - в курорта Слънчев бряг, съобщиха от компанията. AluaSoul Sunny Beach разполага с 397 стаи само за възрастни и предлага разнообразие от местни и международни заведения за хранене, уелнес удобства, включително два открити басейна.


Решението за спиране на последния работещ реактор изпълнява ключово обещание от енергийния план на правителството, приет през 2016 г., като е повлияно и от ядрената катастрофа във Фукушима през 2011 г.


Осигуреността с места в детски ясли към 31 декември 2024 г. общо за страната е 19,9 на сто, а обхватът на децата, отглеждани в тези заведения - 18 на сто. Справка в НСИ сочи, че осигуреността с места в детски ясли към края на 2023 г. е била 19,5 на сто, а обхватът на децата, отглеждани там - 17,9 на сто.


Имуществените санкции са за извършено нарушение по чл. 31 от ЗЗК (забрана за въвеждане в заблуждение относно съществени свойства на стоките или услугите) на „Милки груп био“ ЕАД в размер на 1 046 337 лв. (0,3% от общия оборот на предприятието за 2023 г.) и на „Димитър Маджаров 2“ ЕООД в размер на 46 018 лв. (0,1% от общия оборот на предприятието за 2023 г.).


След пандемията работещите дистанционно се пренесоха в кафенета и ресторанти. В резултат на тази практика някои заведения в Германия редица маси са заети за дълги периоди, но консумацията е малка и оборотът им е сравнително нисък.


От 28 март т.г. започва изпълнението на програмата за профилактика и рехабилитация за 2025 г., като са подписани договорите с 23 юридически лица за общо 52 заведения, изпълнители на програмата.


Инвеститорският интерес към родопския град е свързан предимно с намерения за изграждане на бензиностанции, заведения и магазини по трасето, през което ще минава трансграничният трафик.