EUR 1.9558
USD 1.1742
CHF 0.9277
GBP 0.8681
CNY 8.1778
you tube
mobile version

Домодедово бомба путин - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Шереметиево купи летище Домодедово Шереметиево купи летище Домодедово 08:05 | 02.02.2026 | 201

Търгът е започнал при начална цена от 132,3 милиарда рубли, като е определена стъпка от 10 процента, с минимална възможна цена от 66,1 милиарда рубли. В хода на наддаването стойността на активите е спаднала приблизително наполовина, т.е. около 66-70 милиарда рубли, което се равнява на 726-770 млн. евро. 

още
Русия продава летище Домодедово Русия продава летище Домодедово 14:05 | 06.01.2026 | 518

В началото на годината всички акции на летище Домодедово - третото по големина в столицата бяха прехвърлени на държавата с решение на московски съд, който постанови, че летището, което е обект от стратегическо значение за Русия, е било „под чуждо влияние“ в резултат на сегашната си структура на собственост, пише в съдебните документи.

още
22% ДДС в Русия 22% ДДС в Русия 07:20 | 01.12.2025 | 651

От 1 януари 2026 г. стандартната ставка на ДДС в Русия се повишава от 20% на 22%, става ясно от закон, подписан от президента Путин. Документът е част от бюджетния пакет и въвежда промени в Данъчния кодекс на страната. При това преференциалната ставка от 10% за основни хранителни продукти, лекарства, детски и други стоки остава непроменена.

още
Русия и Казахстан засилват петролния сектор Русия и Казахстан засилват петролния сектор 11:35 | 13.11.2025 | 591

Русия и Казахстан се споразумяха на преговори в Кремъл да засилят партньорството си в петролния сектор, предаде Ройтерс. Руският президент Владимир Путин и казахстанският му колега Касъм-Жомарт Токаев разговаряха в Москва два дни, като обсъдиха газови проекти и последиците от американските санкции за руските петролни компании.

още
ЖП тунел "Путин–Тръмп“ ЖП тунел "Путин–Тръмп“ 15:11 | 18.10.2025 | 1070

Кирил Дмитриев - комисар по инвестициите и съветник по външната политика на руския държавен глава, предложи изграждането на железопътен тунел "Путин–Тръмп“ между Русия и САЩ през Беринговия проток, предаде Ройтерс.

още
Русия: По-малък добив на петрол, повече износ на газ Русия: По-малък добив на петрол, повече износ на газ 15:43 | 17.10.2025 | 1037

Президентът на Русия Владимир Путин произнесе основната реч на конференцията "Руска енергийна седмица", която се провежда в Москва.

още
Русия ще пусне АЕЦ със затворен цикъл през 2030 Русия ще пусне АЕЦ със затворен цикъл през 2030 18:11 | 25.09.2025 | 746

Тя се изгради в Томска област. Тази система е наричана вечен двигател и реактор, който няма да консумира гориво. Русия скоро ще започне масово производство на малки атомни електроцентрали, обяви още Путин.  

още
Ще се строи газопроводът „Силата на Сибир 2“ Ще се строи газопроводът „Силата на Сибир 2“ 17:31 | 02.09.2025 | 844

Три държави ще го изграждаг - Русия, Китай, Монголия. „Силата на Сибир 2“ ще стига до Китай, както и транзитният газопровод „Союз-Восток“, но през Монголия, съобщи председателят на УС на „Газпром“ Алексей Милер. Размяна на документи между ПАО „Газпром“ и Китайската CNPC се проведе в присъствието на Владимир Путин и Си Дзинпин.

още
Срещата Тръмп - Путин: Инвеститорите реагираха сдържано Срещата Тръмп - Путин: Инвеститорите реагираха сдържано 16:54 | 19.08.2025 | 710

"Сигнали на думи за дипломатически напредък, но малко конкретни подробности за сделката", коментира пред Ройтерс Хелима Крофт, глобален ръководител на подразделението за суровини в RBC Capital Markets.

още
Русия: Указ за връщане на Exxon Mobil в Сахалин Русия: Указ за връщане на Exxon Mobil в Сахалин 08:15 | 17.08.2025 | 1582

Руският президент Владимир Путин е подписал указ, който може да позволи на чуждестранни инвеститори, включително американската петролна компания "Ексон Мобайл“ (Exxon Mobil), да си възвърнат дяловете в нефтения и газовия проект "Сахалин-1", предаде Ройтерс.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg