АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Забраната за политическа реклама ще важи за онлайн услугите на "Мета", "Фейсбук" и "Инстаграм", както и за услугата за съобщения "УотсАп". Едва през юни "Мета" обяви въвеждането на нови рекламни функции за в голяма степен несъдържащата реклами услуга за съобщения.


Най-сериозното притеснение предизвиква предложената забрана търговците да увеличават цени в периода на двойно обозначаване - около година и половина. "Това е недопустима намеса на държавата в пазарната икономика, която се въвежда без обществена дискусия и оценка на въздействието", заявява изпълнителният директор на АТНС Галин Попов.


Инсталацията ще се използва за оползотворяване и рециклиране на 55 000 тона отпадъци от разрушаване на година, което ще позволи на най-голямата строителна компания у нас да преработва строителните отпадъци в строителни материали.


Оперативната печалба на "Порше" (Porsche) от основния бизнес с автомобили - с изключение на финансовите услуги - се срина до едва 154 милиона евро (180 милиона долара) през второто тримесечие. През същия период на миналата година печалбата бе в размер на около 1,7 млрд. евро, което представлява срив от почти 91 на сто.


Митото беше въведено през 2021 г., за да предпази вътрешния пазар от рязко поскъпване, и през юли беше определено на цена от 4739 рубли (59,61 долара) на тон слънчогледово олио (около 9 стотинки на литър, отчитайки плътността на олиото - бел. ред.).


Строящата се метростанция на бул. „Асен Йорданов“ между „София Тех Парк“ и многофункционалната зала, вече е достигнала тунелопробивната машина, която проправя пътя на новото разширение на метрото през район „Слатина“. Работата върви с добро темпо и вече са изпълнени 32% от целия проект.


За това беше ратифицирано споразумение между българското правителство и Световната организация по туризъм (СОТ) към ООН за провеждане на 9-ата Глобална конференция за винен туризъм на СОТ на 6 и 7 октомври тази година.


23 461 139 лева от приходите за миналата година са от чужденци. За 2023 година приходите в курорта са в размер на 35 277 072 лева, от които 19 604 100 лева са от реализирани нощувки от чужденци.


Въпреки увеличението, стойността остава с 2,8 на сто по-ниска от средната за страната, която е 1697 лв./дка. През 2024 г. средната цена за наем/аренда на земеделска земя в областта е 50 лв. на декар - с 5,7 на сто по-малко в сравнение с предходната година.


Парите в обращение у нас намаляват с 0,3 на сто на годишна база през второто тримесечие на тази година до общо 29,323 млрд. лева. Това представлява понижение от 90,9 млн. лева спрямо същия период на миналата 2024 година.