АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Новият италиански премиер направи оценка, че икономиката на страната няма да се върне на нивата от преди пандемията преди края на 2022 г. Бившият президент на ЕЦБ обяви реформи в секторите на публичната администрация, данъчната система и правосъдната система.


Увеличава се потреблението на: плодове - от 12.8 на 13.6 кг, прясно мляко - от 4.4 на 4.9 л, картофи - от 6.8 на 7.1 кг, кисело мляко - 7.0 на 7.2 кг, и месо - от 9.4 на 9.5 килограма.


Първичното земеделско производство в ЕС е голям бизнес. Но колко голям беше той през 2020 г.? В икономически план кои държави-членки имат най-големи селскостопански сектори?


Резултатите от изследването сочат, че щастието е изведено като приоритет и че сега онова, което най-съществено допринася за него, е грижата за хората от всички слоеве на обществото. На въпроса какво е важно и какво ги прави щастливи у дома по време на изолация


Проучване: 62% от запитаните очакват индексът на потребителските цени (CPI) да се увеличи тази година. По-голямата част от финансовите директори очакват броят на служителите в техните компании да остане непроменен (44%) или да се увеличи (28%) през 2021 г.


През 2020 г. Интернет се използва главно за изпращане / получаване на имейли (74%), за намиране на информация за стоки и услуги (69%), за незабавни съобщения (68%), онлайн новини (65%) и телефониране или видео разговори (60%).


Тънките пластмасови торбички, които обикновено не могат да се използват повече от веднъж или два пъти, са забранени. Министерството на околната среда е определило данък от DK4 (около €0,52) за всяка чанта, продавана на дребно.


В момента 75% от кафето, нужно за продуктите на бранда Nescafé, се отглежда и набавя отговорно. Само през 2020 г. от бранда са закупени над 649 000 метрични тона устойчиво добито кафе, което е най-големият закупен обем от кафе от един купувач;


Заетостта да започне да се възстановява слабо през 2021 г., като растежът ѝ ще бъде силно потиснат от ограничителните мерки, през 2022 г. прогнозираме заетостта да продължи да нараства с ниски темпове, но без да достига нивото от 2019 г.


България заедно с Румъния и Сърбия са предвидили три стратегически проекта за развитие на районите по поречието на река Дунав, които ще се финансират по европейските трансгранични програми.