АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


По данни на ИАГ от началото на годината до юни в страната са възникнали 113 горски пожара, които са засегнали площ от 8 000 дка. „Липсата на активни грижи за гората и натрупването на много суха дървесна маса е сред най-големите проблеми“, твърди инж. Петър Дишков, експерт от БКДМП.


Още 50% от хората го предпочитат, макар да са готови и на сделка за апартамент в стара сграда, ако условията са изгодни. Това сочат резултатите от Националното проучване за нагласите към пазара на недвижими имоти, проведено от компаниите от Realto Group, които генерират най-голям обем сделки с жилища в България.


Това е сложен юридически и стратегически процес, който може да отключи нови възможности за растеж, оптимизация и пазарна експанзия. Особено в динамичната икономическа среда днес, сливанията и придобиванията (или M&A сделки) се използват все по-често от български и международни компании.


460 дружества от 1 януари 2026 г. ще бъдат задължени да подават счетоводната си информация в унифицирания формат SAF-T (стандартен одитен файл за данъчни цели), съобщават от приходната агенция.


Най-високата цена, постигната при продажба на самостоятелен жилищен имот в Австрия през 2024 г., е за 34,68 милиона евро, показва класация, публикувана във в. "Курир". Локацията на жилището е в провинция Тирол.


От изповяданите сделки през миналата година от чужденците, закупили имоти, на второ място са български граждани. Купуват предимно имоти в ценова рамка до 150 хиляди евро за места за почивка. Нямат интерес към новопостроени сгради. Няколко от сделките са на цени над 400 хиляди евро.


Австрийският енергиен концерн планира да реализира в Брук ан дер Лайта, град в провинция Долна Австрия, една от най-големите инсталации за електролиза на водород в Европа. Вятърната енергия ще се използва директно за производството на водород.


Градът е в близост до великите пирамиди и международното летище “Сфинкс”, през населеното място ще преминава изкуствена река, отклонена от най-западния ръкав на Нил. Проектът “Жириан” ще бъде осъществен от няколко от най-големите египетски компании за развитие на недвижими имоти.


Водят се преговори за разширяване на вноса от България, която е четвъртият най-голям доставчик на пшеница за Египет, чрез директни сделки с агенцията за внос на земеделски продукция "Мостакбал Миср" или чрез бартерна система.


Липсата на владеене на хърватски език и на мотивация за изучаването му, пречка за по-лесната интеграция в обществото, заедно с дискриминацията от местното население са сред най-големите предизвикателства, пред които са изправени работниците в Хърватия от далечни азиатски страни, предаде хърватската агенция ХИНА, позовавайки се на проучване.