EUR 1.9558
USD 1.1535
CHF 0.9347
GBP 0.8576
CNY 7.7834
you tube
mobile version

Ваучери за храна осигуровки - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Австрия:Заради сушата  няма храна за животните Австрия:Заради сушата няма храна за животните 09:20 | 12.08.2026 | 459

Обикновено първата и втората коситба осигуряват между 60 и 70 процента от необходимия годишен фураж, но тази година добивите са били слаби още през пролетта заради първата вълна на суша през юни.

още
Поръчваме храна от ресторанти и продукти чрез AI асистент Поръчваме храна от ресторанти и продукти чрез AI асистент 16:35 | 03.08.2026 | 543

За първи път в България: поръчваме храна от ресторанти и продукти от магазини чрез AI асистент. Потребителите на Glovo откриват всичко необходимо и сравняват предложения с ChatGPT и Claude.

още
Япония намали данък за храните до 1% Япония намали данък за храните до 1% 13:25 | 31.07.2026 | 605

Настоящата ставка ще бъде възстановена през 2029 г., като едновременно с това ще бъдат въведени „по-целенасочени мерки“ в подкрепа на работещите с ниски доходи, които са засегнати от увеличаването на социалните осигуровки, уточни премиерът.

още
Какво показа случаят с маслото? Какво показа случаят с маслото? 17:50 | 26.06.2026 | 612

Случаят с предлагането на продукт, представян като масло, който според официалните констатации е съдържал предимно немлечни мазнини, е поредното доказателство, че проблемът никога не е бил в липсата на сигнали, а в липсата на навременна институционална реакция. Това пише в позиция на Сдружението „За достъпна и качествена храна“.

още
Nestlé се преориентира към храна за домашни любимци Nestlé се преориентира към храна за домашни любимци 14:04 | 04.06.2026 | 1004

Пазарът на храни за домашни любимци и този на кафето ще растат по-бързо от общия пазар на потребителски стоки. Очакванията са двата сегмента да отбелязват годишен ръст между 3 и 4 на сто, като компанията цели да се развива в горната граница на този диапазон.

още
Приходите от еко данъците у нас Приходите от еко данъците у нас 18:20 | 05.05.2026 | 858

Общата стойност на приходите от екологични данъци е в размер на 3,097 млрд. евро (6,058 млрд. лева) през 2024 г. с 2,5 на сто намаление спрямо 2023 г., когато е 3,176 млрд. евро (6,212 млрд. лева). Стойността представлява 3 на сто от брутния вътрешен продукт (БВП) и 9,7 на сто от общите държавни приходи от данъци и социални осигуровки в България, съобщи Националният статистически институт (НСИ) на интернет страницата си.

още
362 кг негодни храни ще бъдат унищожени 362 кг негодни храни ще бъдат унищожени 08:10 | 05.05.2026 | 529

Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) провери столове за ученици, студенти и възрастни хора, кухни‑майки, обекти за раздаване на храна и кетъринг в различни части на страната. Нарушенията варират от продукти с изтекъл срок и без етикети до неправилно съхранение, сериозни хигиенни и инфраструктурни проблеми, съобщиха от БАБХ. 

още
Min синдикална кошница в Северна Македония Min синдикална кошница в Северна Македония 10:45 | 22.04.2026 | 701

„Само за храна и напитки минималната синдикална кошница възлиза на 26 085 денара (422,34 евро). Една минимална работна заплата не е достатъчна за „хляб и вода“, а са необходими 2,6 минимални работни заплати, за да се покрият основните разходи за живот”, казват от синдикатите, посочвайки, че за април стойността на синдикалната минимална кошница е 68 797 денара (1114 евро).

още
Разходите за труд в еврозоната, ЕС Разходите за труд в еврозоната, ЕС 07:10 | 25.03.2026 | 659

През четвъртото тримесечие на 2025 г. разходите за отработен час са се увеличили с 3,3 на сто в еврозоната и с 3,7 на сто в ЕС на годишна база, сочат данните на Евростат. Основните компоненти на разходите за труд – възнагражденията и другите разходи (извън тези за възнаграждения - осигуровки, социални придобивки и др.) – също бележат ръст.

още
МЕТРО България и ICEX представят вкусовете на Испания МЕТРО България и ICEX представят вкусовете на Испания 16:25 | 24.03.2026 | 545

Чрез селекция от близо 200 емблематични испански продукти партньорството ще представи богатството на испанската кухня пред българските професионалисти и любители на добрата храна.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg