АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Частната руска енергийна компания "Лукойл" и египетската "Гануб Ел Уади Петролеум Холдинг - Ганоуп" (Ganoub El Wadi Petroleum Holding Company - Ganope) подписаха споразумение за проучване и добив на петрол в район в близост до курорта Хургада, предаде ТАСС, позовавайки се на информация от министерството на петрола и минералните ресурси на Египет.


Споразумението за проучване и добив на петрол е в район в близост до курорта Хургада. От руска страна споразумението е подписано от египетското подразделение на "Лукойл".


Ново, трето поред национално проучване на Siemens България и Германо-Българската индустриално-търговска камара хвърля светлина върху перспективите и трудностите пред цифровата трансформация. Финансови ограничения и човешкият фактор остават основни пречки за напредъка.


Глобалната търговска война на президента на САЩ Доналд Тръмп и колебанията в търговските отношения между Китай и САЩ през последните два месеца създадоха значителни трудности за китайските износители и техните бизнес партньори от целия Тихоокеански регион и забавиха световния растеж.


Долната камара на Конгреса одобри повишаване на пенсиите, както и увеличаване на бонуса за пенсионерите до 110 000 песос (92,81 долара) и удължаване на мораториума върху изплащането на пенсионни задължения, на фона на предупреждение от страна на президента Хавиер Милей, че ще наложи вето на тези мерки.


Тя обвинява "Деливъри хироу" (Delivery Hero) и "Глово" (Glovo) за участие в картел. В съобщението на ЕК се отбелязва, че двете дружества са обменяли чувствителна търговска информация и са си разпределяли пазари в страните от Европейското икономическо пространство (държавите от ЕС, Исландия, Лихтенщайн и Норвегия) поне в последните четири години.


Само 29 % от анкетираните компании заявиха, че са оптимисти относно перспективите си за икономически растеж в Китай през следващите две години. Настоящото ниво на непредсказуемост вреди на бизнес доверието, което затруднява компаниите да останат оптимистично настроени, заяви Йенс Ескелунд, президент на Европейската търговска камара в Китай.


Те са за проект „Подобряване на условията за корабоплаване в общия българо- румънски участък на р. Дунав - FAST Danube 2”, който ще е на стойност от 230 млн. евро без ДДС. Финансовите ангажименти на българската страна да са в размер на 111,8 млн. евро, в т. ч. безвъзмездни средства до 85%.


Това заяви министърът на електронното управление Валентин Мундров на среща с ръководството на Нотариалната камара в лицето на председателя Луиза Стоева и нейния заместник Красимир Анадолиев.


Френските компании са сред водещите инвеститори в България, като преките инвестиции от Франция възлизат на 1,5 млрд. евро. На срещата беше представено последното проучване на Френско-българската търговска и индустриална камара, според което френските компании, опериращи у нас, дават положителна оценка на бизнес средата, като повечето от тях разширяват производствата си в България.