EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Четири нови квартала - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Продажбите на коли в ЕС отново се повишиха Продажбите на коли в ЕС отново се повишиха 10:25 | 25.06.2026 | 80

Регистрациите на нови автомобили на континента са нараснали с 3,62 процента до 1,152 милиона броя. Само в рамките на Европейския съюз (ЕС) ръстът е 3,2 процента до 955 013 автомобила. Продажбите на изцяло електрически автомобили в Европейския съюз продължават да нарастват, докато регистрациите на автомобили с двигатели с вътрешно горене отбелязват спад, показват най-новите данни.

още
В сезона на отпуските: Ренесансът на влака    В сезона на отпуските: Ренесансът на влака    16:40 | 24.06.2026 | 363

Днес жп транспортът отново набира скорост, особено в Европа, където се откриват нови линии и се предлагат разнообразни маршрути и програми за обиколки из континента. За мнозина влакът вече не е просто практичен начин за придвижване между големите градове, а все по-често се превръща във важна част от самото европейско туристическо преживяване

още
Lidl:Как се формират цените на храните в България Lidl:Как се формират цените на храните в България 17:09 | 23.06.2026 | 280

Лидл България ще предложи Пакт за хранителен суверенитет за възстановяване и развитие на българското земеделие. Компанията надгражда подкрепата си за българските производители с нови ангажименти и инициативи.

още
Фирми: „АЕЦ Козлодуй – Нови мощности“ ЕАД с нов екип Фирми: „АЕЦ Козлодуй – Нови мощности“ ЕАД с нов екип 12:10 | 23.06.2026 | 268

Освен директора, мажоритарният собственик сменя и останалите членове на Управителния съвет на проектната компания – Янко Джинков, Алекс Нестор и Георги Георгиев Добрев. На тяхно място идват Мирослав Дамянов, Любен Маринов и Християн Янев.

още
Руската централна банка понижи ОЛП Руската централна банка понижи ОЛП 11:10 | 23.06.2026 | 235

Повече от четири години след началото на пълномащабната военна операция срещу Украйна, Русия продължава да е изправена пред наложените западни санкции, висока инфлация, високи разходи по заеми и недостиг на работна ръка.

още
Нови геномни техники в растениевъдството Нови геномни техники в растениевъдството 18:07 | 22.06.2026 | 400

Европейският парламент прие нови правила, улесняващи достъпа до нови растения, които са устойчиви на изменението на климата и на вредители, осигуряват по-високи добиви и изискват по-малко пестициди.

още
Нови правила за по-устойчив автомобилен сектор в ЕС Нови правила за по-устойчив автомобилен сектор в ЕС 16:06 | 22.06.2026 | 398

Съгласно новите правила всички нови превозни средства трябва да бъдат проектирани така, че да позволяват лесното отстраняване на възможно най-много части и компоненти.

още
Just Asia откри първия си обект в Кауфланд България Just Asia откри първия си обект в Кауфланд България 12:23 | 22.06.2026 | 431

Новият партньор допълва микса от услуги и формати в хипермаркета, като отговаря на профила на района, предпочитан от млади хора и семейства с деца, които търсят удобство, разнообразие и нови потребителски преживявания на едно място.

още
ПЧИ нарастват до €2,02 мрлд. ПЧИ нарастват до €2,02 мрлд. 08:56 | 19.06.2026 | 477

Нетният поток на преките вложения е с 1,74 млрд. евро по-голям спрямо първите четири месеца на миналата 2025 година. За сравнение, нетният поток на преките инвестиции у нас през периода януари-април е бил положителен в размер на 276,4 млн. евро.

още
Нови върхове в производството на риба Нови върхове в производството на риба 09:51 | 18.06.2026 | 377

Според доклада световното производство на риба и аквакултури е достигнало рекордните 235 милиона тона през 2024 г., от които 195 милиона тона са водни животни, което потвърждава нарастващата роля на сектора в изхранването на света.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg