АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Близо 180 обекта вече са част от франчайз програмата „Моят Магазин“ и броят им расте всеки ден. Програмата привлича най-силно предприемачи на възраст между 30 и 40 години, но и опитни собственици с десетилетия практика.


Максималният размер на помощите de minimis за всеки един земеделски стопанин в сектора на производството на селскостопански продукти не може да надхвърля 50 000 евро (97 791,50 лв.) за три години.


"Големият въпрос е какво ще се случи по-нататък, защото след смяната на петима премиери за две години, намирането на работещо – дори временно – решение става все по-трудно", отбелязва Дани Хюсън, ръководител на подразделението за финансов анализ в "ЕйДжей Бел" (AJ Bell).


Подсъдимата била личен банкер на Мартин Петров, който бил предоставил право да виждат сметките му само на определени служители на банката, сред които и подсъдимата, а право да оперират със сметките му дал на съпругата и родителите си.


Понастоящем у нас се наблюдава двоен ръст в цените на имотите спрямо нормалния среден ръст в другите европейски икономики, като по този начин един имот у нас удвоява стойността си в рамките на 4,5 години, спрямо 20 години в миналото, обясни експерт.


Историческото сравнение сочи, че през последните 25 години дефицитът на пенсионния фонд е нараснал над 20 пъти – от 400 млн. лв. до 13 млрд.


В рамките на първия тригодишен период фондът е гарантирал 5891 кредита към 5200 компании на обща стойност 1,359 млрд. лева. Партньори на програмата са девет от търговските банки в България.


Одобреният от депутатите текст разширява необлагаемия праг за доходите до лица, които получават по-малко от 5000 реала месечно (800 евро). В момента освобождаването важи само за тези с доход под 3000 реала (480 евро) месечно.


Основният лихвен процент у нас дълги години беше на нулево ниво, но в края на септември 2022 г. започна поредица от повишения. ОЛП тогава не беше повишаван от 2016 година, като през декември 2023 г. достигна връх 3,80 на сто.


Екстремните метеорологични и климатични явления са довели до икономически загуби за ЕС в размер на около 738 милиарда евро за периода от 1980 до 2023 г., като само за последните три години щетите са над 162 милиарда евро.