EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Форум дружество за касови услуги - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Унгария намалява чуждите работници Унгария намалява чуждите работници 16:10 | 09.06.2026 | 337

В Унгария работят около 90 000 работници от страни извън ЕС, което представлява около 2% от работната сила. Повечето от тях работят в обекти за производството на батерии и автомобилната индустрия, строителството, куриерските услуги и като сезонни работници в селското стопанство. Повечето са от Филипините, Украйна, Китай, Виетнам и Индия, посочва ДПА.

още
Секторът на услугите бележи ръст Секторът на услугите бележи ръст 13:45 | 09.06.2026 | 339

Секторът на услугите в България е нараснал със 7,3 на сто на годишна база през март 2026 г., отбелязвайки най-бързият си темп на разширяване от март 2023 г., сочат най-новите сезонно изгладени данни на Евростат. Българските фирми са ускорили производството на услуги през третия месец от годината, след като през януари записаха годишен ръст от 0,3 на сто, а през февруари – 4,8 на сто.

още
Предстоят изменения в договори за финансови услуги Предстоят изменения в договори за финансови услуги 16:52 | 05.06.2026 | 617

Със законопроекта се допълва списъкът на забранени нелоялни търговски практики с конкретни практики, които се считат за нелоялни при всички обстоятелства.

още
Кариерен форум за студенти в Стара Загора Кариерен форум за студенти в Стара Загора 17:10 | 04.06.2026 | 671

Събитието ще предостави възможност на студентите да се срещнат с представители на водещи компании и да се запознаят с тяхната дейност, свободните работни позиции, стажантските програми и перспективите за професионална реализация.

още
Каква „революция“ ни очаква в жп транспорта?   Каква „революция“ ни очаква в жп транспорта? 12:35 | 04.06.2026 | 725

Новият пакет предвижда пътниците да имат един билет, когато закупят пътуване с влак с множество оператори на една платформа, в рамките на една търговска сделка. Този един билет може да включва услуги, извършвани от различни железопътни оператори.

още
Бизнес тенденциите, май 2026 Бизнес тенденциите, май 2026 17:25 | 01.06.2026 | 516

През май 2026 г. общият показател на бизнес климата се увеличава с 5.1 пункта спрямо предходния месец (от 12.3% на 17.4%) , като ръст на показателя е регистриран във всички наблюдавани сектори - промишленост, строителство, търговия на дребно и услуги.

още
Германският бизнес на икономическия форум в Санкт Петербург Германският бизнес на икономическия форум в Санкт Петербург 10:35 | 01.06.2026 | 359

Според програмата на Петербургския международен икономически форум сред германските участници в бизнес диалога ще бъдат Щефан Дюр, който развива млекопреработвателен бизнес в Русия чрез „ЕкоНива груп“ (EkoNiva Group), както и Томас Брух, дългогодишен управляващ директор на „Глобус холдинг“ (Globus Holding).

още
Защита на стратегически сектори от рискови инвестиции Защита на стратегически сектори от рискови инвестиции 07:52 | 21.05.2026 | 584

Членовете на ЕП дадоха зелена светлина за споразумение с държавите членки на ЕС, относно задължителния скрининг на чуждестранните инвестиции в чувствителни сектори като отбраната, полупроводниците, изкуствения интелект, суровините от критично значение и финансовите услуги, за да се установят и преодолеят потенциалните рискове за сигурността или обществения ред, като същевременно се запази възможността за приток на чуждестранни капитали..

още
КЗП с колективен иск срещу електроснабдително дружество КЗП с колективен иск срещу електроснабдително дружество 18:07 | 19.05.2026 | 651

Комисията е констатирала, че не са предприети конкретни действия за реално премахване на клаузите, създаващи значителен дисбаланс между правата и задълженията на търговеца и потребителите. 

още
Летище Горна Оряховица излиза от дерогация Летище Горна Оряховица излиза от дерогация 14:05 | 14.05.2026 | 645

Предвижда се удължаване на пистата с 600 метра. Това съобщи кметът на общината Николай Рашков по време на Петия международен форум за авиотранспортна свързаност и туризъм (ATCT) в Бургас.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg