АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Бюджетният дефицит на САЩ нарасна с близо 20 процента през юли до 291 милиарда долара въпреки скока на приходите от мита, които достигнаха почти 21 милиарда долара, като разходите се увеличават по-бързо от приходите, съобщи американското финансово министерство.


Швейцарският самолетостроител обяви, че е спрял временно доставките на своите бизнес самолети PC-12 и PC-24 за САЩ, заявявайки, че високите американски мита поставят компанията в "значително неблагоприятно конкурентно положение.


Надценките започват от 50 до 100%, при положение, че производителите от години не вдигат цените. Допреди 12-13 г. надценките на млечните продукти са били около 13-14%. Не може този, който произвежда фуража, млякото, преработва го, и го закарва до рафта на търговеца, да печели 0 или 1%, а другият да спечели 50, 70 или 80%.


В новата петгодишна стратегия на ЕБВР (2025-2030) за България ЕБВР ще акцентира върху ускоряване на зеления преход; засилване на конкурентоспособността чрез по-задълбочено финансово посредничество, подобряване на веригите на стойност и насърчаване на иновациите; повишаване на икономическата устойчивост.


Вицепремиерът Караджов припомни, че от българска страна подготвителните дейности са стартирали. Изготвени са планове за изпълнение, анализ на съществуващото положение, трафик прогнози и анализ на капацитета.


Домакинствата, уязвимите граждани и МСП, включително тези в селските райони, трябва да се превърнат в основни участници в енергийния преход. ЕС трябва да може да произвежда енергия по по-приобщаващ и финансово достъпен начин, а европейските граждани трябва да могат да играят активна роля, включително в селските райони.


Той е финансово стабилен и изпълнява поставената цел градът да стане индустриален център на Североизтока. Това съобщи изпълнителният директор на "Индустриален парк Шумен" АД Николай Тончев на Общото събрание, информира пресцентърът на общинската администрация.


Застраховайте имуществото си, за да сте финансово устойчиви при рискови събития. В помощ на потребителите e новият информационен материал на АБЗ „3 въпроса при избор назастраховка за дома“.


Това отговаря на 1,5 на сто от брутния вътрешен продукт на страната, сочат предварителни данни на руското финансово министерство. Дефицитът расте спрямо същия период на 2024 г., когато бе 0,6 на сто от БВП.


Вече има подписано споразумение за финансово подпомагане на проектната компания ELICA INTERCONNECTOR S.M. S.A. – собственост на Copelouzos Group, за финансирането на първите проучвания за проекта за електрическа връзка между Египет и Гърция