EUR 1.9558
USD 1.7249
CHF 2.0938
GBP 2.3251
CNY 2.3976
you tube
mobile version

Финансов министър - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Двойно изписване на цените от август - в лева и в евро Двойно изписване на цените от август - в лева и в евро 06:55 | 10.06.2025 | 342

До 1 октомври публичната администрация трябва да е готова с адаптацията на своите ИТ системи. Това важи и за част от структуроопределящите компании, предоставящи обществени услуги, заяви финансовият заместник-министър Методи Методиев.

още
Проверка на наземните оператори на л-ще "Васил Левски" Проверка на наземните оператори на л-ще "Васил Левски" 12:20 | 06.06.2025 | 713

Проверката е възложена от вицепремиера и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов заради зачестили сигнали за лоши условия и незадоволително обслужване на пътниците на най-голямото българско летище.

още
Среща Желазков-Кр. Георгиева Среща Желазков-Кр. Георгиева 12:27 | 02.06.2025 | 356

В момента сме в навечерието на приемането на еврото. Предстои нова страница пред българската икономика: по-голямо доверие, повече инвестиции, повече възможности. Това заяви министър-председателят Росен Желязков на среща с управляващия директор на МВФ Кристалина Георгиева.

още
Планира се строеж на три ВЕЦ в Родопите Планира се строеж на три ВЕЦ в Родопите 14:55 | 21.05.2025 | 457

„В момента работим усилено с Европейската инвестиционна банка, за да започнем изграждането на поне три помпено-акумулиращи водноелектрически централи в района на Родопите“, информира енергийният министър. По думите му страната ни е балансьорът на Балканите и на територията на Югоизточна Европа и няма да допуснем срив, подобен на този в Португалия и Испания, у нас.

още
Белгия се връща към ядрените централи Белгия се връща към ядрените централи 10:17 | 16.05.2025 | 724

Дясното правителство на министър-председателя Барт де Вевер планира да построи и нови ядрени реактори. Белгия разполага със седем ядрени реактора на две различни места, въпреки че три реактора вече са изключени от мрежата. 

още
Министър Караджов за мерките при железниците Министър Караджов за мерките при железниците 13:10 | 13.05.2025 | 475

"Както всички знаете, мандатът ми като министър на транспорта започна ден след поредния тежък жп инцидент, при който, за съжаление, загинаха двама души, а още шестима бяха ранени. Какво още има в отчета на транспортния министър и вицепремиер Гроздан Караджов.

още
България строи пътя до Зографския манастир България строи пътя до Зографския манастир 10:15 | 12.05.2025 | 464

"Този ангажимент е потвърден и в рамките на тазгодишния бюджет, за да може да продължат работите по изграждането му,“ подчерта правосъдният министър Георгиев.

още
Трета българска авиокомпания - член на IATA Трета българска авиокомпания - член на IATA 16:05 | 09.05.2025 | 650

Авиокомпания Fly2Sky стана 350-ият член на IATA. Официалната церемония по присъединяване на авиокомпанията се проведе в присъствието на вицепремиера и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов.

още
Изменения в Закона за насърчаване на инвестициите (ЗНИ) Изменения в Закона за насърчаване на инвестициите (ЗНИ) 13:15 | 08.05.2025 | 505

“Компаниите ще оценят предвидените промени, защото това ще облекчи процедурите и условията за сертифициране и подкрепа на инвеститорите. На следващо място ще съкрати допълнително сроковете за административно обслужване", каза заместник-министър Дановски и допълни, че те ще бъдат с една трета по-кратки от от предвидените в съответните нормативни актове. 

още
Споразумението на Киев с Вашингтон - подробности Споразумението на Киев с Вашингтон - подробности 17:10 | 01.05.2025 | 265

Вашингтон и Киев подписаха икономическо споразумение за разработване на природните богатства на Украйна, съобщиха американският министър на финансите Скот Бесънт и украинският вицепремиер Юлия Свириденко. Украинската агенция УНИАН дава справка за това какво включва въпросното споразумение.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg