АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


В новата петгодишна стратегия на ЕБВР (2025-2030) за България ЕБВР ще акцентира върху ускоряване на зеления преход; засилване на конкурентоспособността чрез по-задълбочено финансово посредничество, подобряване на веригите на стойност и насърчаване на иновациите; повишаване на икономическата устойчивост.


Между 30 и 50 процента се движи заетостта при най-голяма част от хотелите в България (40 процента). При една трета от тях тя е в диапазона 50-70 процента, около една пета посочват заетост под 30 процента.


Заводът в източната китайска провинция вече е прекратил производството си. Концернът ускорява преминаването си към електрически превозни средства и производствената мрежа се оптимизира за тази стратегия. Според репортажа на "Ханделсблат" останалото производство ще бъде преместено в съседния завод в Ичжън.


Данните на Агенцията по заетостта показват, че за последните 6 години средният дял на сезонните работни места при търсенето на труд през бюрата по труда съставлява между 10 и 13%.


Закупуването на новите самолети е част от дългосрочна стратегия за модернизация на флота на ЛОТ и разширяване на капацитета на централните летищни хъбове – включително новия "Централен комуникационен порт" (CPK), планиран за завършване в началото на 2030-те.


Най-висока е заетостта на леглата в местата за настаняване с 4 и 5 звезди - 28.1%, следват тези с 3 звезди - 24.0%, и с 1 и 2 звезди - 16.6%. Приходите от нощувки се увеличават със 17.5% спрямо същия месец на предходната година и достигат 100.6 млн. лв.


"Трите основни теми на нашия ангажимент в България през следващите пет години, които са и приоритети за правителството, са ускоряване на прехода към зелена икономика, повишаване на конкурентоспособността чрез иновации и задълбочаване на финансовите пазари, както и укрепване на икономическата устойчивост и регионалната интеграция", заяви Мануела Несъл, ръководител на ЕБВР за България.


Върховният представител на ЕС по външната политика и сигурността Кая Калас уточни на пресконференция при представянето на предложението, че в случая се предвижда взаимодействие с НАТО.


По данни на Министерството на труда и социалната политика и Българската конфедерация по заетостта, към момента в България работят около 15 000 граждани на Узбекистан. Това подчертава значимостта на инициативата и необходимостта от прозрачна и сигурна регулация в тази област.


Най-висока е заетостта на леглата в местата за настаняване с 4 и 5 звезди - 36.3%, следват тези с 3 звезди - 24.2%, и с 1 и 2 звезди - 16.0%.