EUR 1.9558
USD 1.1797
CHF 0.9231
GBP 0.8717
CNY 8.0483
you tube
mobile version

Стратегия за електронно управление - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Мюнхен: Нови правила за Uber и Bolt Мюнхен: Нови правила за Uber и Bolt 12:03 | 30.04.2026 | 257

Комитетът по районно управление към общинския съвет одобри мярката, според която за курсовете в рамките на града ще се прилагат базова тарифа и цена на километър, съобразени с тези на такситата. В момента началната тарифа е 5,90 евро, а цената на километър – 2,70 евро.

още
Няма съществен ръст на инвестициите в общините Няма съществен ръст на инвестициите в общините 06:55 | 28.04.2026 | 331

Това се посочва в анализ на рейтинговата агенция S&P Global Ratings. Основната пречка пред по-активни инвестиции остава сравнително слабото финансово управление на общините, включително ограниченото дългосрочно стратегическо планиране.

още
Спад на бюджетния дефицит на еврозоната Спад на бюджетния дефицит на еврозоната 15:25 | 24.04.2026 | 534

Дефицитът на държавното управление в еврозоната (EA20 - страните от еврозоната без България, която се присъедини към валутния съюз в началото на тази година - бел. ред.) се е понижил до 2,9 на сто от брутния вътрешен продукт (БВП) през 2025 г. спрямо 3,0 на сто година по-рано, сочат най-новите данни на европейската статистическа агенция Евростат. Дефицитът в еврозоната е спаднал за трета поредна година. За Европейския съюз като цяло...

още
Кипър:Управлението на кораби носи 1 млрд. евро Кипър:Управлението на кораби носи 1 млрд. евро 11:23 | 24.04.2026 | 468

Според проучването нивото на приходите е значително по-високо от средното, отчетено в периода 2019–2021 г., време, повлияно от свързани с пандемията смущения, временни мерки за държавна подкрепа и повишени разходи за управление на екипажа. Разходите за управление на кораби възлизат на 897 милиона евро, което бележи незначително увеличение от 0,2% в сравнение с първата половина на 2025 г.

още
Мексико - между енергийната независимост и екологичните опасения Мексико - между енергийната независимост и екологичните опасения 10:10 | 20.04.2026 | 475

В източната част на Мексико фермери съобщават, че са загубили цитрусовите си насаждения и посочват като причина за това добива на природен газ чрез хидравличното разбиване, известен като фракинг - спорна технология, която президентът Клаудия Шейнбаум иска да разшири като част от енергийната стратегия на страната.

още
190 650 студенти се обучават в българските ВУЗ 190 650 студенти се обучават в българските ВУЗ 08:20 | 10.04.2026 | 600

Най-масовите професионални направления в национален мащаб са „Икономика“, „Педагогика“, „Медицина“, „Администрация и управление“, „Педагогика на обучението по ...“, „Комуникационна и компютърна техника“, „Информатика и компютърни науки“ и „Право“. В тези осем направления се обучават над половината действащи студенти.

още
EK: Стратегия за интегрирано у-ние на риска от горски пожари EK: Стратегия за интегрирано у-ние на риска от горски пожари 11:40 | 30.03.2026 | 457

Повече подкрепа за превантивни мерки, основани на екосистемите. За целта Комисията прие днес документ с насоки относно „Натура 2000“ и изменението на климата със съвети за структуриран подход към адаптирането към изменението на климата за защитените зони по „Натура 2000“. Актуализирани насоки за оценка на риска, които държавите членки могат да включат в своите национални доклади.

още
Изгражда се нова тягова станция край село Живково Изгражда се нова тягова станция край село Живково 13:35 | 27.03.2026 | 557

От НКЖИ обясниха още, че ключов компонент от проекта е внедряване на система за телеуправление и телесигнализация SCADA. Тя ще осигури централизирано управление и постоянен мониторинг на енергийните съоръжения 

още
12 000 души започнаха работа с подкрепата на АЗ 12 000 души започнаха работа с подкрепата на АЗ 15:35 | 24.03.2026 | 471

Бизнесът е заявил 8 923 свободни работни места на първичния пазар на труда. Най-голям дял от тях са в преработващата промишленост, хотелиерството и ресторантьорството, държавното управление, търговията и ремонта на автомобили, образованието, селското, горското и рибното стопанство, административните и спомагателните дейности, транспорта, складирането и пощите, както и в други икономически дейности.

още
България с увеличен запас от гори България с увеличен запас от гори 13:25 | 20.03.2026 | 616

Те заемат близо 39% от територията на страната и за последните 60 години запасът се е увеличил 3 пъти, а площта им е нарастнала с близо 23%. България е на първо място по защитени територии в ЕС (НАТУРА 2000 и други регулации) и е преизпълнила предварително всички изисквания за защита на европейската стратегия за горите 2030 и за биоразнообразието.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg