EUR 1.9558
USD 1.7249
CHF 2.0938
GBP 2.3251
CNY 2.3976
you tube
mobile version

Срок за плащане на местни данъци и такси 2011 - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Ямбол - нарастващи заплати, но малко инвестиции Ямбол - нарастващи заплати, но малко инвестиции 08:56 | 10.06.2025 | 326

Областта се характеризира с висока гъстота на пътната мрежа, но железопътната мрежа е сред най-слабо развитите в страната. Усреднените нива на местните данъци са близки до средните.

още
Обмислят данъчни облекчения за бизнеса Обмислят данъчни облекчения за бизнеса 09:40 | 06.06.2025 | 681

Пакетът включва разширени възможности за компаниите да отписват разходите си за машини и електрически превозни средства от данъци през следващите три години, за да бъдат стимулирани фирмите да правят инвестиции.

още
Хаят открива нов хотел в България Хаят открива нов хотел в България 17:05 | 05.06.2025 | 627

Хотелската верига "Хаят" (Hyatt Hotels Corporation) открива своя седми обект в България - в курорта Слънчев бряг, съобщиха от компанията. AluaSoul Sunny Beach разполага с 397 стаи само за възрастни и предлага разнообразие от местни и международни заведения за хранене, уелнес удобства, включително два открити басейна. 

още
„Медицинска сестра“ и „Акушерка“ -защитени  специалности „Медицинска сестра“ и „Акушерка“ -защитени специалности 13:53 | 04.06.2025 | 415

По този начин се осигурява възможност студентите в тези специалности да бъдат освободени от заплащане на такси в държавните висши училища.

още
Започна строеж на индустриален парк Сливен Започна строеж на индустриален парк Сливен 14:25 | 23.05.2025 | 697

С церемония по "първа копка" на летище "Бършен" край Сливен беше дадено началото на строителни дейности по проект за изграждане на индустриален парк. По проекта ще бъде изградена довеждаща и вътрешна инфраструктура за над 19 830 000 лева. Тя ще осигури комуникации до всеки парцел заедно с улична мрежа и осветление. Крайният срок за изграждането й е 30 юни 2026 г. Изпълнител е дружеството "Хидроводстрой".

още
Тайван приключи ядрената ера Тайван приключи ядрената ера 14:04 | 19.05.2025 | 523

Решението за спиране на последния работещ реактор изпълнява ключово обещание от енергийния план на правителството, приет през 2016 г., като е повлияно и от ядрената катастрофа във Фукушима през 2011 г.

още
Област Ст. Загора: Ниски данъци и висока престъпност Област Ст. Загора: Ниски данъци и висока престъпност 16:05 | 13.05.2025 | 535

Доходите продължават да се повишават значително и стандартът на живот расте, което отрежда на областта второто място в тази категория (веднага след столицата). Средната годишна брутна заплата на наетите по трудово и служебно правоотношение достига 19,0 хил. лв., а средната месечна пенсия – 831 лв. (при 784 лв. в страната).

още
Пари в брой или плащане с карта? Кое е по-добре? Пари в брой или плащане с карта? Кое е по-добре? 17:35 | 09.05.2025 | 658

Трябва ли на касите в магазините и заведенията да може да се плаща и в брой? Или пък плащанията по електронен път са по-добрият вариант и скоро няма да имаме нужда от монети и банкноти? Какви са настроенията в Европа?  

още
Използването на водите на река "Арда" Използването на водите на река "Арда" 09:35 | 09.05.2025 | 640

На 9 юли 2024 г. е изтекъл 60-годишният срок на задължението на българската страна за доставяне на гръцката страна на регулирана вода от р. Арда за напояване на земи на гръцка територия, регламентирано в Спогодбата за уреждане на висящите финансови въпроси и развитие на икономическото сътрудничество между НРБ и Кралство Гърция 9 юли 1964 г."

още
Градинско изложение „Флораарт“ в Загреб Градинско изложение „Флораарт“ в Загреб 18:45 | 08.05.2025 | 646

Според градската управа по време на четиридневното събитие 28 местни и международни изложители ще представят цветни инсталации, подредени в парка и в рамките на изложбения купол, демонстрирайки най-новите тенденции в градинарството, озеленяването и флоралния дизайн.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg