АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


КЗК многократно е установявала нарушения на конкурентната среда в сектора, като е наложила санкции на дружества от групата "Лукойл", възлизащи общо на 262 907 629 лв., припомнят от Комисията.


ЕИБ ще консултира община Бургас за изграждането на нов научноизследователски комплекс, който да обслужва четирите университета в града. Новият комплекс, който се предвижда да бъде открит през 2027 г., ще включва изследователски център и център за данни, както и студентски общежития и спортни съоръжения.


Основни проблеми за бизнеса у нас остават недостига на работна ръка и икономическата несигурност. Очаквания за повишение на продажните цени през идните месеци изразяват мениджърите в промишлеността, докато настроенията в останалите сектори са за запазване на настоящото равнище на цените през следващите 3 месеца.


През първото тримесечие на 2025 г. средната месечна работна заплата за област Стара Загора e 2051 лв. и намалява спрямо четвъртото тримесечие на 2024 г. с 32 лв., или с 1,5 процента.


Статистиката показва, че най-високи заплати за периода януари-март са получавали работещите във финансовата сфера и далекосъобщенията. Там средномесечните възнаграждения са били между 3 475 и 4 452 лева.


От средата на юни ще пуснем експресни влакове всеки ден от София до Бургас и Варна. Те ще са с по няколко спирки, за да се постигне бързо придвижване до морето през летния сезон.


Пример за успешно публично-частно партньорство при оперирането на пристанищни терминали е бургаското пристанище, каза още вицепремиерът Караджов. Той заяви, че след модернизацията на терминалите Бургас-Изток 2 и Бургас-Запад ръстът на товарите за последните години там е 30%.


Очакваната средна продължителност на предстоящия живот общо за населението на страната, изчислена за периода 2022 - 2024 г., е 75.6 години, като спрямо предходния период (2021 - 2023 г.) се увеличава с 2.1 години.


Целта ни е да позиционираме България на европейската и на световната карта като конкурентна дестинация за целогодишен здравен туризъм, коментира председателят на България съюз по балнеология и СПА туризъм (БСБСПА) д-р Сийка Кацарова на четвъртата национална конференция.


При успех в преговорите курсове от Бургас до турския мегаполис ще се изпълняват три пъти в седмицата. Визовите ограничения за турските граждани обаче се оказват основна пречка за по-бързото откриване на морската линия, но за разрешаването на този въпрос се работи усилено, казаха от "Риъл Адванс".