АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Предотвратен е опит за незаконно отнемане на близо 5 милиона лева от водеща мултинационална компания, която работи в България от 2011 г. Българо-френската компанияосигурява над 90 работни места и изгражда нов завод в Плевен за 60 млн. лв. Това заяви на брифинг министърът на правосъдието Георги Георгиев, който е бил сезиран от инвеститора.


От 27 до 31 август в Западна Стара планина се проведе 28-то редовно високопланинско почистване, част от кампанията ИзЧисти планини. През годините инициативата се организира в различни планински райони, а настоящата бе осъществена в района около х. Ком (нова) и х. Горски рай.


Комисията за защита на конкуренцията одобри придобиването на съвместен контрол върху "Завод за оптика" АД в Панагюрище от страна на германското дружество "Карл Цайс Йена" ГмбХ и български инвеститори.


Две трети от автомагистралата (общо 32 км) вече са пуснати за движение. В момента се довършва и последния участък от Сливница до Софийския околовръстен път. През м. декември 2018 г. Министерският съвет на Р България решава път I-8 „Калотина - София" да бъде част от бъдещата АМ „Европа".


Руският производител на камиони обяви, че ще намали производството и ще съкрати работната си седмица, за да се справи с кризата на руския пазар на камиони, която отдава на недалновидната политика на вносителите и високите лихвени проценти на ЦБ. "АвтоВАЗ" и Горковският автомобилен завод съобщиха тази седмица, че може да намалят работните си седмици от пет на четири дни, като подчертаха непосилно високите разходи по заемите и...


Меморандум за разбирателство между правителството на Сърбия, община Чуприя и китайската компания Shandong Golden Empire Precision Machinery Technology Co. Ltd предвижда изграждането на нова фабрика в Чуприя за производство на автомобилни части, в която ще работят общо 450 работници.


Заводът в източната китайска провинция вече е прекратил производството си. Концернът ускорява преминаването си към електрически превозни средства и производствената мрежа се оптимизира за тази стратегия. Според репортажа на "Ханделсблат" останалото производство ще бъде преместено в съседния завод в Ичжън.


В дискусията на тема: “Натуралност на парфюмите” България се представи с важна научна презентация, изнесена от проф. Иван Бъчваров от Софийския университет „Св. Климент Охридски“, България. В своя доклад той представи резултати от изследване, което научно доказва абсолютната безвредност на етеричното масло от роза Дамасцена– уникален природен продукт, символ на българската Розова долина и на България.


Кметът Васил Терзиев представи План за развитие на Витоша.Очаква се до края на лятото собственикът да внесе инвестиционен проект за Симеоновския лифт. На специално създаден сайт vitosha.me ще бъде публикувана пълната информация.


Австрийският енергиен концерн планира да реализира в Брук ан дер Лайта, град в провинция Долна Австрия, една от най-големите инсталации за електролиза на водород в Европа. Вятърната енергия ще се използва директно за производството на водород.