АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Предотвратен е опит за незаконно отнемане на близо 5 милиона лева от водеща мултинационална компания, която работи в България от 2011 г. Българо-френската компанияосигурява над 90 работни места и изгражда нов завод в Плевен за 60 млн. лв. Това заяви на брифинг министърът на правосъдието Георги Георгиев, който е бил сезиран от инвеститора.


Преките чуждестранни инвестиции в промишлеността -възлизат на 14,432 млрд. евро, следва секторът на услугите (търговия; ремонт на автомобили и мотоциклети; транспорт, складиране и пощи; хотелиерство и ресторантьорство) - 7, 785 млрд. евро.


По-рано тази година Националната електрическа компания (НЕК) подписа договор с японската корпорация "Тошиба" за ремонт на хидроагрегат 1 част от ПАВЕЦ "Чаира".


Блокът беше спрян на 17 юли за планов ремонт, свързан с пропуск на топлоносител в трети парогенератор. След изпълнение на необходимите ремонтни работи са извършени изпитания на оборудването, предвидени съгласно изискванията за безопасна експлоатация. Всички проверки потвърждават работоспособността на съоръженията и системите на шести блок, посочват от АЕЦ "Козлодуй".


Ще се модернизира съществуващия рибарски кей, но паралелно с това се подготвя проект и за ремонт на другата част - пристанището за обществен транспорт. В момента тече процедура по подновяване на разрешението за строеж на ново пристанище, чието предишно разрешение беше с изтекъл срок.


70 специално обучени служители на общинското предприятие "Виенски градини" се грижат целогодишно за повече от 500 000 дървета във Виена. През лятото 150 служители отговарят за поливането им. Те поливат младите дървета с около 400 000 литра вода всеки ден!


За два месеца бяха изпълнени 120 проекта, като инвестицията от 230 млн. лв. осигурява дългосрочна работа на съоръженията с най-съвременните налични технологии.


Проектът, на стойност над 17 млн.лв., се финансира основно от Министерството на иновациите и растежа чрез Плана за възстановяване и устойчивост – с осигурени 14 млн.лв. Останалата част от средствата е съфинансирана от община Стара Загора. Освен изграждането на вътрешна инфраструктура, проектът предвижда и основен ремонт на пътя към село Християново.


Това ще стане на 18 юли, съобщи министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов. Виадуктите в ремонт трябва да са готови до края на юли и безпрепятствено да се минава по АМ "Хемус", каза Иванов в троянското село Черни Осъм. Т


Засегнатите превозни средства са всички, оборудвани с въздушни възглавници, считани за рискови на остров Корсика и френските отвъдморски департаменти и територии, както и автомобили, произведени преди 2011 г. в континентална Франция, с изключение на Корсика.