EUR 1.9558
USD 1.6699
CHF 2.0990
GBP 2.2327
CNY 2.3717
you tube
mobile version

Проф васил николов - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Българският туризъм -  "Слънце, сняг и СПА" Българският туризъм - "Слънце, сняг и СПА" 09:10 | 09.12.2025 | 397

Позитивните послания в туризма са изключително важни, каза проф. д-р Мариана Янева, ръководител на катедра "Икономика на туризма" на УНСС, по време на организирания от БТА форум "БГ ТУРИЗЪМ – ЗИМА 2025/2026", който се проведе в к. к. Пампорово. По думите й освен динамичните послания, трябва да има и константни, като "Гостоприемство в четири сезона" или "Слънце, сняг и СПА". 

още
МРРБ: 1 млрд.лв., събрани от пътни такси МРРБ: 1 млрд.лв., събрани от пътни такси 12:20 | 03.12.2025 | 6

В момента сме достигнали над 90% експлоатационна ефективност на контролния механизъм, обясни директорът на Националното тол управление проф. Олег Асенов. Проверките от мобилни екипи на НТУ по пътищата са били с 50% повече спрямо предишни години и са достигнали 265 хил. броя. С над 30% е увеличена е събираемостта от компенсаторни механизми, които са директни приходи в бюджета и се очаква да достигнат 40 млн. лв.

още
България влиза в еврозоната с добра фискална позиция България влиза в еврозоната с добра фискална позиция 18:35 | 26.11.2025 | 726

Но без гаранция за „имунизация“ срещу тежки външни и вътрешни шокове. Това е извод в доклада на проф. Виктор Йоцов от Института за икономически изследвания при БАН, представен днес на международна научна конференция „Икономическо развитие и политики: Реалности и перспективи. Устойчивост в условията на глобални промени", организирана от Института.

още
България - 26-та по производство на мебели България - 26-та по производство на мебели 08:10 | 26.11.2025 | 775

По отношения на износа и вноса съответно заема 23-та и 25-а позиция. Данните бяха изнесени от проф. Васил Живков, председател на Камарата, по време на Годишната конференция на БКДМП, която се проведе в Боровец.

още
Субсидията за градски транспорт на София изчезнала Субсидията за градски транспорт на София изчезнала 14:05 | 10.11.2025 | 673

Това обяви столичният кмет Васил Терзиев в коментар за проекта за Бюджет 2026, публикуван във фейсбук. "В бюджета за 2025 г. тя беше 106 млн. лв., плюс 15 млн. лв. допълнителна помощ от Министерския съвет (спомняте ли си онези пари, с които "решиха" кризата с транспортната стачка). За 2026 г. - пълна неизвестност в бюджета", написа Терзиев.

още
Купуваме все повече мебели Купуваме все повече мебели 13:25 | 24.09.2025 | 584

Наближаващото членство на страната в еврозона и динамичният пазар на недвижими имоти са сред причините все повече българи да купуват мебели, коментира в интервю за председателят на БКДМП проф. д-р Васил Живков, който е ръководител на Катедра "Интериор и дизайн за мебели" в Лесотехническия университет в София.

още
Съборен е незаконният хотел на Гайтански Съборен е незаконният хотел на Гайтански 16:35 | 05.08.2025 | 650

След месеци битка и многобройни пречки, вече е факт: незаконната постройка на яз. Искър е съборена. Това написа във FB кметът на София Васил Терзиев. 

още
95% от пожарите - българска небрежност 95% от пожарите - българска небрежност 15:16 | 27.07.2025 | 862

Четири са местата, представляващи особен интерес за щаба – пожарът в Лесово, в Илинденци, община Струмяни, в Трън и село Николово, Русенско, каза съветникът на вътрешния министър Николай Николов и бивш директор на пожарната на брифинг след заседание на оперативния щаб на МВР във връзка с пожарите в страната.

още
София и  „Софийска вода“ планират малки ВЕЦ София и „Софийска вода“ планират малки ВЕЦ 18:10 | 23.07.2025 | 664

Кметът на София Васил Терзиев и Франсоа Деберг - регионален директор на Веолия за България, част от която е "Софийска вода" АД подписаха меморандум за сътрудничество за изграждане на малки водноелектрически централи (ВЕЦ) по довеждащите водопроводи на София.

още
Масло от роза Дамасцена - уникален природен продукт Масло от роза Дамасцена - уникален природен продукт 14:30 | 15.07.2025 | 579

В дискусията на тема: “Натуралност на парфюмите” България се представи с важна научна презентация, изнесена от проф. Иван Бъчваров от Софийския университет „Св. Климент Охридски“, България. В своя доклад той представи резултати от изследване, което научно доказва абсолютната безвредност на етеричното масло от роза Дамасцена– уникален природен продукт, символ на българската Розова долина и на България.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg