АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Предотвратен е опит за незаконно отнемане на близо 5 милиона лева от водеща мултинационална компания, която работи в България от 2011 г. Българо-френската компанияосигурява над 90 работни места и изгражда нов завод в Плевен за 60 млн. лв. Това заяви на брифинг министърът на правосъдието Георги Георгиев, който е бил сезиран от инвеститора.


Цените на основните хранителни стоки са стабилни при непроменено ниво на началните цени. Има множество оферти за продажба на семена и ядки на цени от 2500 до 6800 лева за тон. При индустриалните стоки имаше сделки за гориво за отопление на 2125,80 лв./хил.л и газ пропан бутан на 916,67 лв./хил.л. Скрап от черни метали се продаде от 298,40 до 324,95 лева за тон.


Частната руска енергийна компания "Лукойл" и египетската "Гануб Ел Уади Петролеум Холдинг - Ганоуп" (Ganoub El Wadi Petroleum Holding Company - Ganope) подписаха споразумение за проучване и добив на петрол в район в близост до курорта Хургада, предаде ТАСС, позовавайки се на информация от министерството на петрола и минералните ресурси на Египет.


Споразумението за проучване и добив на петрол е в район в близост до курорта Хургада. От руска страна споразумението е подписано от египетското подразделение на "Лукойл".


Засегнатите превозни средства са всички, оборудвани с въздушни възглавници, считани за рискови на остров Корсика и френските отвъдморски департаменти и територии, както и автомобили, произведени преди 2011 г. в континентална Франция, с изключение на Корсика.


КЗК многократно е установявала нарушения на конкурентната среда в сектора, като е наложила санкции на дружества от групата "Лукойл", възлизащи общо на 262 907 629 лв., припомнят от Комисията.


В две отделни производства КЗК наложи санкции на дружества от Групата "Лукойл", възлизащи общо на 262 907 629 лв. за нарушения на антитръстовите правила на пазара на горива, припомнят от комисията.


Решението за спиране на последния работещ реактор изпълнява ключово обещание от енергийния план на правителството, приет през 2016 г., като е повлияно и от ядрената катастрофа във Фукушима през 2011 г.


Цената на бутилка пропан-бутан (12,5 килограма) за битови нужди се увеличава от 150 египетски лири (2,9 долара) на 200 египетски лири (3,9 долара).


Справка в НСИ сочи, че през януари 2024 г. спрямо декември 2023 г. е било отчетено нарастване на производството на: пропан-бутанови смеси - с 33,3 на сто, и автомобилен бензин - с 6,6 на сто.