АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Ще се модернизира съществуващия рибарски кей, но паралелно с това се подготвя проект и за ремонт на другата част - пристанището за обществен транспорт. В момента тече процедура по подновяване на разрешението за строеж на ново пристанище, чието предишно разрешение беше с изтекъл срок.


Строящата се метростанция на бул. „Асен Йорданов“ между „София Тех Парк“ и многофункционалната зала, вече е достигнала тунелопробивната машина, която проправя пътя на новото разширение на метрото през район „Слатина“. Работата върви с добро темпо и вече са изпълнени 32% от целия проект.


Най-новото проучване за потребителските настроения в най-голямата европейска икономика отново показва нарастваща тенденция към спестявания, което оказва натиск върху доверието и пречи на това потребителските нагласи да продължат възстановяването си, посочват организациите.


Проучването на Adecco България показва още, че близо 1/5 от служителите са на мнение, че при предсрочно освобождаване могат веднага да си намерят нова работа. Над половината анкетирани (55%) очакват да им отнеме 2–3 месеца, а 27% – до 6 месеца.


МС одобрява проект на заявление за интерес (expression of interest) на Република България за искане на финансова помощ под формата на заем по линия на инструмента „Мерки за сигурността на Европа (SAFE) чрез укрепване на европейската отбранителна промишленост“, насочен към спешни и мащабни публични инвестиции.


За два месеца бяха изпълнени 120 проекта, като инвестицията от 230 млн. лв. осигурява дългосрочна работа на съоръженията с най-съвременните налични технологии.


Очаква се още в следващите седмици да започнат проучвания на терена. Предстои подписване на меморандум за сътрудничество между Националната камара на минералните води в Република България и БТПП, който да даде институционална подкрепа на проекта", уточняват от община Николаево.


От миналата година Унгария активно обсъжда изграждането на нов петролопровод със Сърбия, но сега за първи път се съобщава, че Русия участва в тези дискусии.


Кравето сирене поскъпва с 2,11 на сто до 11,50 лева за килограм. Цената на кашкавала тип "Витоша" е нагоре с 0,16 на сто до 17,98 лева за килограм. Киселото мляко (3 и над 3 процента масленост) е по-скъпо с 2,66 на сто и се купува по 1,39 лева за кофичка от 400 гр., а прясното мляко качва с 1,57 на сто до 2,33 лева за литър.


Затова в рамките на пилотен проект австрийската столища Виена тества нови възможности за асфалтиране на велосипедни алеи и тротоари, изключвайки двете неблагоприятни от гледна точка на климата свойства на материала - бързото нагряване и водонепропускливостта.