EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Продоволствена сигурност - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Хърватия: Разумните цени са важни за туризма Хърватия: Разумните цени са важни за туризма 15:40 | 07.05.2026 | 646

Представянето на туризма тази година е много силно, въпреки глобалните обстоятелства, които не са благоприятни за туризма или енергийната сигурност. От началото на годината Хърватия е регистрирала 2,3 милиона пристигащи туристи и 6,5 милиона нощувки, с ръст от 3% на туристите и 1,4% на нощувките.

още
Правим дронове с Украйна Правим дронове с Украйна 10:13 | 31.03.2026 | 456

Служебният премиер Андрей Гюров и украинският президент подписаха 10-годишно споразумение за сигурност между България и Украйна.

още
Развитието на Вертикалния газов коридор важен за региона Развитието на Вертикалния газов коридор важен за региона 16:35 | 16.03.2026 | 917

Енергийната карта на континента се е променила значително през последните години, като част от енергийните потоци, които в миналото са се движели основно от север към юг, все по-често следват обратната посока. Въпреки това основните принципи на енергийната сигурност и значението на последователното развитие на регионалните енергийни проекти остават непроменени.

още
Унгария получава нови изтребители „Грипен" Унгария получава нови изтребители „Грипен" 13:40 | 13.03.2026 | 970

Съгласно решение от 2024 г. Унгария ще разполага с общо 18 изтребителя "Грипен" с пристигането на четирите нови самолета. Планирано е те да кацнат в Кечкемет до 30 юни, обясни Варга. „В този нестабилен и изпълнен с предизвикателства свят, отбрана и сигурност са от първостепенно значение“, каза той.

още
"Майкрософт" предупреди за „Сенчест изкуствен интелект" "Майкрософт" предупреди за „Сенчест изкуствен интелект" 12:12 | 13.02.2026 | 714

Под „сенчест изкуствен интелект“ се разбира използването на инструменти, работещи с изкуствен интелект, от служители без знанието или официалното одобрение на ИИ отдела или звената за сигурност на съответната компания.

още
Европейски приоритети и рискове пред бизнеса - анализ Европейски приоритети и рискове пред бизнеса - анализ 08:56 | 05.02.2026 | 854

В краткосрочен план бизнесът може да се сблъска с увеличени разходи за съответствие, произтичащи от нови регулаторни режими, свързани с икономическата сигурност, киберсигурността и защитата на критичните технологии.

още
ЕК одобри проучване на електрическа връзка Египет - Гърция ЕК одобри проучване на електрическа връзка Египет - Гърция 14:35 | 02.02.2026 | 814

ЕК одобри безвъзмездна помощ в размер на 9 560 000 евро за подготовката на следващите проучвания по водещия проект за електроенергийна връзка между Египет и Гърция (GREGY). Решението отбелязва ключов напредък в ускоряването на изпълнението на проекта, който има стратегическо значение за енергийната сигурност и зеления преход на Европа.

още
Япония започва добив на редкоземни метали Япония започва добив на редкоземни метали 18:10 | 09.01.2026 | 1007

Япония внася около 70 на сто от редкоземните елементи от Китай, въпреки усилията си за диверсификация след дипломатическия спор през 2010 г., когато Пекин временно спря износа, сочат данни на японската Агенция по металите и енергийната сигурност.

още
Коледа по-скъпа в Румъния и у нас Коледа по-скъпа в Румъния и у нас 13:04 | 24.12.2025 | 2430

„Миналата година похарчих около 850 леи (340 лв) за празничната трапеза, сега със сигурност ще ми излезе повече“, оплаква се друга клиентка. Най-ново проучване, цитирано от местните медии показва, че румънците масово ще отделят до 500 леи (200 лв) за Коледната трапеза. Само 16 процента са готови да похарчат 1000 леи (400 лв).

още
Белият дом спря вятърни проекти Белият дом спря вятърни проекти 14:55 | 23.12.2025 | 1026

Това са пет мащабни офшорни вятърни проекта, които са в процес на изграждане край източното крайбрежие на САЩ, заради опасения за националната сигурност, предаде Ройтерс. Решението, което е пореден удар за разработчиците на офшорни вятърни паркове в страната, доведе до срив на акциите на компаниите. Президентът Тръмп не веднъж е заявявал, че намира вятърните турбини за грозни, скъпи и неефективни.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg