АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Най-голям брой пътувания на български граждани са осъществени към Турция - 212 200, Гърция - 131 800, Румъния - 79 700, Сърбия - 58 500, Република Северна Македония - 35 200, Германия - 34 800, Австрия - 25 100, Италия - 22 200, Франция - 21 000, Испания - 16 800.


Реформата идва повече от две години след най-тежката железопътна катастрофа в страната, при която загинаха 57 души, повечето от които млади хора.


Целта на събитието е на национално ниво и в експертен състав да бъдат обсъдени важните стъпки, които България трябва да предприеме с цел позициониране като целогодишна конкурентна европейска дестинация за здравен туризъм, с фокус върху медицинския туризъм.


При одита са проверени 11 политически партии и 6 коалиции от партии, съобщават от Сметната палата. Девет партии, 4 коалиции и един инициативен комитет не са обект на одит, тъй като отчитат приходи и разходи само за получен медиен пакет, като една от партиите отчита и финансиране под 1 000 лв. и то е в съответствие с нормативните изисквания.


В сградата на Доходното здание ще бъдат подредени 49 щанда, на които ще се представят туроператори, общини, институции и фирми, предлагащи туристически продукти. Отделно, повече от 140 български производители и занаятчии ще покажат своите изделия в центъра на града.


От МТ припомнят, че Пловдив е обявен за най-добра столица на виното в Европа за 2025 г., според проучване на туристическата организация European Best Destinations, а списание Wine Enthusiast избра именно Пловдив и региона за една от 10-те най-добри дестинации за винен туризъм.


Право на дигиталната карта имат младежи, навършили тази година 18 и 19 години. Сумата може да се използва за туризъм - заплащане на билети за пътуване, нощувки в хотели, а също и за билети за концерти и посещение на музеи.


Руските власти отправиха предупреждение за замърсяване на плажовете в популярния черноморски курорт Анапа преди началото на летния туристически сезон заради петролния разлив, причинен от потъването на два танкера през декември миналата година.


Според Министерството на финансите ключова роля за размера на дефицита играе трайно слабата икономика. Рецесията води до по-ниски приходи от данъци като корпоративния данък и до по-високи разходи, например за увеличената безработица.


Тя обхваща морското пространство на Йонийско море, Йонийските острови и до нос Тенаро на полуостров Пелопонес. Указът формализира законодателно споразумението между Гърция и Италия, подписано на 9 юни 2020 г., което влезе в сила през ноември 2021 г.