EUR 1.9558
USD 1.7217
CHF 2.1051
GBP 2.2776
CNY 2.3593
you tube
mobile version

Пазар на специализирания туризъм - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
В Търговище търсят сезонни работници В Търговище търсят сезонни работници 16:55 | 29.04.2025 | 131

Заявените работни места на първичния пазар на труда в област Търговище са 344, информира директорът на Бюрото по труда в Търговище Даниела Илиева. 

още
Национална конференция за здравен туризъм в Бургас Национална конференция за здравен туризъм в Бургас 14:59 | 29.04.2025 | 147

Целта на събитието е на национално ниво и в експертен състав да бъдат обсъдени важните стъпки, които България трябва да предприеме с цел позициониране като целогодишна конкурентна европейска дестинация за здравен туризъм, с фокус върху медицинския туризъм.

още
Изложението "Уикенд туризъм" в Русе Изложението "Уикенд туризъм" в Русе 09:10 | 25.04.2025 | 422

В сградата на Доходното здание ще бъдат подредени 49 щанда, на които ще се представят туроператори, общини, институции и фирми, предлагащи туристически продукти.  Отделно, повече от 140 български производители и занаятчии ще покажат своите изделия в центъра на града.

още
Държавата пренебрегва малките телекоми Държавата пренебрегва малките телекоми 08:10 | 25.04.2025 | 542

Според БАБТО наливането на още финансов ресурс само в 3-те мобилни оператора ще влоши още повече конкуренцията на българския пазар и ще доведе до убийството на малки и средни телеком оператори.

още
Пловдив подготвя Глобална конференция за винен туризъм Пловдив подготвя Глобална конференция за винен туризъм 18:15 | 24.04.2025 | 380

От МТ припомнят, че Пловдив е обявен за най-добра столица на виното в Европа за 2025 г., според проучване на туристическата организация European Best Destinations, а списание Wine Enthusiast избра именно Пловдив и региона за една от 10-те най-добри дестинации за винен туризъм.

още
Гърция: За младежи дигитална карта със 150 евро Гърция: За младежи дигитална карта със 150 евро 17:40 | 24.04.2025 | 355

Право на дигиталната карта имат младежи, навършили тази година 18 и 19 години. Сумата може да се използва за туризъм - заплащане на билети за пътуване, нощувки в хотели, а също и за билети за концерти и посещение на музеи.

още
Нефтено петно заплашва руския туризъм Нефтено петно заплашва руския туризъм 11:35 | 24.04.2025 | 410

Руските власти отправиха предупреждение за замърсяване на плажовете в популярния черноморски курорт Анапа преди началото на летния туристически сезон заради петролния разлив, причинен от потъването на два танкера през декември миналата година.

още
Хонда премества производство в САЩ Хонда премества производство в САЩ 16:40 | 23.04.2025 | 474

Японският автомобилостроител "Хонда" (Honda) обяви, че ще премести производството на хибридния модел "Сивик" (Civic), предназначен за американския пазар, от Япония в завода си в Индиана, САЩ. Тази стъпка е част от усилията на компанията да намали въздействието на митата, наложени от президента на САЩ Доналд Тръмп, предаде Киодо.

още
Испания: Нов хит на имотния пазар Испания: Нов хит на имотния пазар 12:03 | 22.04.2025 | 361

Заможните чужденци започват да купуват жилища в испански райони, на които допреди няколко години едва ли биха се спрели, посочват местни експерти в сектора на недвижимите имоти. 

още
€4 млрд. са германските инвестиции у нас  €4 млрд. са германските инвестиции у нас 08:56 | 17.04.2025 | 652

"Доказателство за значението на Германия като водещ външноикономически партньор на България са ускорените темпове на нарастване на търговския стокообмен, както и сериозното присъствие на германски компании, опериращи на българския пазар и развиващи бизнес у нас", изтъкна икономическият министър.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg