EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Окончателно трасе на магистрала хемус - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
АМ „Хемус“ ще бъде изградена до В. Търново АМ „Хемус“ ще бъде изградена до В. Търново 09:27 | 28.07.2026 | 238

„По времето на управлението на Прогресивна България до Велико Търново „Хемус“ ще бъде изградена. Пътят, който е от Монтана до Видин, ще бъде изграден, като първо ще приключат първите два лота, които са в някаква степен по-напред в строителството, коментира министърът. Той допълни, че трябва да бъдат завършени до 2030 г. два участъка от магистралата, която е от Русе към Бяла и обхода на Бяла.

още
Новото жп трасе „Волуяк – Драгоман“ + видео Новото жп трасе „Волуяк – Драгоман“ + видео 12:58 | 27.07.2026 | 743

След завършването на жп линията влаковете ще могат да се движат със скорост до 160 км/ч., а времепътуването между София и Драгоман ще се съкрати наполовина – от 62 на 32 минути.

още
Готов е п.в. „Ботевград“ от пътя Мездра - Ботевград Готов е п.в. „Ботевград“ от пътя Мездра - Ботевград 11:20 | 22.07.2026 | 362

Съоръжението е на две нива, което осигурява по-безопасно пътуване за автомобилите движещи се в посока от и за Мездра, Ботевград и АМ „Хемус“. То позволява и безконфликтно преминаване на трафика към близкото село Скравена през долното ниво на пътния възел, от което се осъществява връзката към съществуващия път успоредно на новото трасе.

още
„Булгаргаз“ предлага поевтиняване на природния газ „Булгаргаз“ предлага поевтиняване на природния газ 08:56 | 21.07.2026 | 482

Преди регулаторът да вземе окончателно решение, заявлението ще бъде обсъдено на открито заседание. Ако бъде одобрена, новата цена ще влезе в сила от 1 август.

още
Дания първа завърши МВУ Дания първа завърши МВУ 11:44 | 08.07.2026 | 721

С това пето и окончателно искане за плащане Дания става първата държава членка, която достига 100 % от реформите и инвестициите, свързани с нейния план по МВУ — което съответства на 1,63 милиарда евро — преди крайния срок в края на август.

още
Досъдебно производство срещу „Автомагистрали“ ЕАД Досъдебно производство срещу „Автомагистрали“ ЕАД 16:40 | 26.06.2026 | 670

Към него са присъединени сигнал относно злоупотреба с бюджета на България при плащания за изграждане на автомагистрала „Хемус“ и сигнал относно извършено длъжностно престъпление при сключване на договори за изграждане на автомагистрала „Хемус“ по проект за доизграждане на автомагистрала „Хемус“, съобщиха от прокуратурата.

още
Индексация в строителството възлиза на 1,237 млрд. лв. Индексация в строителството възлиза на 1,237 млрд. лв. 13:25 | 26.06.2026 | 720

В общата стойност на предотвратената индексация влизат средства за магистрала „Хемус“, за скоростния път Видин – Ботевград и за укрепване на свлачища. Министърът посочи, че фирмите ще трябва да довършават обектите в рамките на вече преведените им авансови средства. Той каза, че е се е подготвяло индексиране на вече дадени огромни аванси още от 2018–2019 г. за лотове, по които няма реално изпълнени...

още
Приключват ремонтите на АМ "Тракия" и АМ "Хемус" Приключват ремонтите на АМ "Тракия" и АМ "Хемус" 08:56 | 18.06.2026 | 558

Нова интерактивна карта, достъпна на https://roads.mrrb.bg./road, дава публичен достъп до детайлна информация за пътните ремонти в България. Системата позволява на гражданите да проследяват договорите за текущ ремонт и поддръжка. 

още
Започна изложение "Хемус 2026" Започна изложение "Хемус 2026" 12:25 | 03.06.2026 | 482

За първи път в историята на изложението наред с традиционната експозиция ще има и специална демонстрационна зона. В нея ще бъдат представени технологии в областта на безпилотните летателни системи, откриването на дронове, роботиката, изкуствения интелект и сигурността. 

още
Започва изграждането на 40 км от АМ „Русе – Велико Търново” Започва изграждането на 40 км от АМ „Русе – Велико Търново” 07:32 | 27.05.2026 | 646

Проектното трасе на автомагистралата е общо 132,84 км и е разделено на три участъка: Русе – Бяла /40,14 км/, обход на град Бяла /35,4 км/, чието изграждане започна през 2023 г., и Бяла – Велико Търново /57,2 км/.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg