EUR 1.9558
USD 1.7249
CHF 2.0938
GBP 2.3251
CNY 2.3976
you tube
mobile version

Ограничения за управител на фирма в несъстоятелност - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Автономни камиони вместо шофьори Автономни камиони вместо шофьори 18:45 | 03.06.2025 | 432

Проектът MODI е на обща стойност 27 992 880 евро и се изпълнява от консорциум от 36 организации от 8 държави. Водеща е фирма от Норвегия, разработваща интелигентни транспортни системи.

още
До 50% от работните места във фирмите за чужденци До 50% от работните места във фирмите за чужденци 09:05 | 27.05.2025 | 648

Правителството предлага до 50 процента от числения състав на дадена фирма да могат да бъдат чужденци. Вицепремиерът обаче изрази очакване, че по този въпрос ще има разногласия със синдикатите и ще се водят преговори. Той подчерта, че не бива трудовата миграция да нараства прекомерно.

още
Ще заработи ли морска линия Бургас-Истанбул Ще заработи ли морска линия Бургас-Истанбул 14:15 | 20.05.2025 | 440

При успех в преговорите курсове от Бургас до турския мегаполис ще се изпълняват три пъти в седмицата. Визовите ограничения за турските граждани обаче се оказват основна пречка за по-бързото откриване на морската линия, но за разрешаването на този въпрос се работи усилено, казаха от "Риъл Адванс".

още
Враца:Електробуси ще обслужват линиите до селата Враца:Електробуси ще обслужват линиите до селата 07:05 | 18.05.2025 | 588

Иновативните превозни средства са разработени от турската фирма KARSAN, съвместно с BMW! Електробусите са с пробег на батерията до 300 км., което ще обезпечи изцяло транспортната схема до населените места. Превозните средства ще бъдат въведени в експлоатация до месец.

още
Промяна в мениджмънта на BILLA България Промяна в мениджмънта на BILLA България 13:29 | 25.04.2025 | 760

Димитър Пешев е новият управител на BILLA България. Той поема тази позиция в допълнение на ролята му на Главен оперативен директор на REWE International AG – компанията, управляваща дейността на BILLA в ЦИЕ. Димитър Пешев ще ръководи BILLA България временно до назначаването на постоянен управител.

още
10% ръст на фалиралите фирми 10% ръст на фалиралите фирми 08:35 | 22.04.2025 | 393

Справка в НСИ сочи, че през първото тримесечие на 2024 г. в страната е имало 12 229 новорегистрирани и 992 обявени в несъстоятелност правни единици.

още
Жилищна криза във Виена Жилищна криза във Виена 16:45 | 10.04.2025 | 603

"Със средни покупни цени от 5500 до 8000 евро на квадратен метър и наеми между 16 и 20 евро на квадратен метър Виена несъмнено е един от най-скъпите градове в Европа", обясни Кристиан Зомер, управител на виенския офис на фирмата.

още
Прогноза за 2% ръст на дружествата в несъстоятелност Прогноза за 2% ръст на дружествата в несъстоятелност 14:59 | 02.04.2025 | 521

Това са нива под средните в световен мащаб, които се очаква да се повишат с 6 на сто и 3 на сто. В същото време обаче предстоящото увеличение на броя фалити у нас през тази и следващата година е осезаемо на фона на средните показатели от периода преди ковид кризата - съответно със 7 на сто и 9 на сто.

още
ЕК проучва картел при безалкохолните напитки ЕК проучва картел при безалкохолните напитки 14:40 | 13.03.2025 | 536

ЕК не уточни кои компании са обект на разследването, уточни само, че се търсят възможни нарушения на антитръстовото законодателство на ЕС, включително забранено картелиране, търговски ограничения и сегментиране на пазара. Не бе посочено в кои държави членки се извършват разследванията.

още
Таван на надценките - да или не Таван на надценките - да или не 16:10 | 27.02.2025 | 652

Друг ефект е може да е свързан и с повишаването на крайните цени до определения таван на надценката - за стоките, които до този момент са предлагани с по-ниска надценка, с цел компенсиране на ограничения марж (загуба за търговеца) от други продукти.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg