АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


В средата на тази седмица България излезе за втори път през настоящата година на международните капиталови пазари, като пласира в два транша облигации, деноминирани в евро на обща стойност 3,2 млрд. евро.


Общата стойност на проекта е 27 993 217, 86 лева. Предвидено е строителните дейности да продължат 280 дни. Индустриалният парк е създаден през 2023 г. и е разположен в Южна промишлена зона и е с обща площ 608 117 кв. метра.


Съветът на ЕС прие пет препоръки към България по икономическата, социалната, трудовата, структурната и бюджетната политика. Очаква се нашата страна да предприеме действия по препоръките през тази и следващата година.


За периода от 2014-2020 г. общо 942 млн. евро са инвестициите на кохезионната политика за устойчив транспорт. Тези инвестиции са подпомогнали развитието на основната и на съпътстващата пътна мрежа, а с тях са модернизирани около 375 км жп инфраструктура.


АПИ в секция „Пътни участъци с повишен риск“ е публикуван План за обезопасяване на участъци от републиканската пътна мрежа с обща дължина близо 500 км и срокове за реализация на мерките.


Програмите са част от Втория швейцарски принос – "Подобряване качеството на въздуха" и "Осигуряване на подкрепа за управление на миграцията" на обща стойност 18,7 млн. швейцарски франка.


На територията на Община Разград има 21 села с обща дължина на уличната мрежа 272 600 м., а в селата живее 37% от населението на общината, като голяма част от него работи в Разград и други населени места и пътува ежедневно.


Ще бъде изградена станция за съхранение на енергия в Шанхай, използвайки своите батерии Megapack. Сделката е на обща стойност от 4 млрд. юана (около 556 млн. щатски долара) и бележи експанзията на Tesla на процъфтяващия китайски пазар за съхранение на енергия.


АПИ обяви обществени поръчки за строителен надзор при укрепването на анкерната стена на пътя Ботевград - София и при изграждането на нов мост на пътя Калояново - Хисаря.


MET Group пусна в експлоатация батерийна централа за съхранение на електроенергия с обща номинална мощност от 40 MW и капацитет за съхранение от 80 MWh (двучасов цикъл). Тя е най-голямата действаща самостоятелна система за съхранение на енергия с батерии (BESS) в Унгария. Това е и последният пример от поредицата инвестиции на MET в проекти за BESS в цяла Европа.