EUR 1.9558
USD 1.6777
CHF 2.0887
GBP 2.2564
CNY 2.3520
you tube
mobile version

Новото управление на холдинг пътища - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
От 7 септември започва секционен контрол на средната скорост От 7 септември започва секционен контрол на средната скорост 09:37 | 06.09.2025 | 1266

Чрез камери в началото и в края на всеки участък ще се отчита времето, за което едно превозно средство изминава разстоянието, и се изчислява средната му скорост. Ако тя е по-висока от максимално допустимата според Закона за движението по пътищата, ще се регистрира и данните ще се предоставят от Националното тол управление на МВР, което ще налага съответните санкции. 

още
Египет търси нефт и газ, работи с гиганти Египет търси нефт и газ, работи с гиганти 16:20 | 03.09.2025 | 516

Египет е сключил четири договора с международни енергийни компании за проучвания за нефт и газ в Средиземно море и делтата на Нил. Общата стойност на договорите е над 340 млн. долара. Те са подписани от държавната компания "Египетски холдинг за природен газ" (EGAS) и включват 10 сондажа.

още
4 оферти за банка на Столична община 4 оферти за банка на Столична община 08:56 | 28.08.2025 | 647

Столична община приключи първия етап от процедурата за избор на нова обслужваща банка. Процедурата има за цел да гарантира ефективно, прозрачно и сигурно финансово управление на средствата на общината и нейните структури.

още
Парк "Врана" официално е под ново управление Парк "Врана" официално е под ново управление 16:05 | 27.08.2025 | 667

Областният управител на София каза, че се очаква отварянето на парка за туристи да е наесен. Входът ще бъде свободен за всички.

още
"Български ВиК холдинг" започва проверки за измамници "Български ВиК холдинг" започва проверки за измамници 09:05 | 31.07.2025 | 611

"Български ВиК холдинг" ЕАД започва поредица от проверки на територията на цялата страна във връзка с осъществяване на вътрешен контрол и анализ по отношение дейността на дъщерните си дружества в посока бързо откриване на незаконно присъединени потребители и ефективно използване на наличните водни количества, съобщиха от Холдинга. 

още
НЗИС отчита над 150 млн. регистрирани е-прегледа НЗИС отчита над 150 млн. регистрирани е-прегледа 09:20 | 29.07.2025 | 511

Най-честа причина за извършените прегледи са общ медицински преглед, хипертонично сърце, остра инфекция на горните дихателни пътища и вирусна инфекция. При детското здравеопазване, най-много прегледи са извършени заради рутинно изследване на здравното състояние на детето и остър назофарингит (хрема).

още
Работата по новите метростанции по план Работата по новите метростанции по план 07:10 | 29.07.2025 | 974

Строящата се метростанция на бул. „Асен Йорданов“  между „София Тех Парк“ и многофункционалната зала, вече е достигнала тунелопробивната машина, която проправя пътя на новото разширение на метрото през район „Слатина“. Работата върви с добро темпо и вече са изпълнени 32% от целия проект.

още
Германските потребители пестят повече Германските потребители пестят повече 16:05 | 28.07.2025 | 643

Най-новото проучване за потребителските настроения в най-голямата европейска икономика отново показва нарастваща тенденция към спестявания, което оказва натиск върху доверието и пречи на това потребителските нагласи да продължат възстановяването си, посочват организациите.

още
Bosch съкращава 1000 работни места в Германия Bosch съкращава 1000 работни места в Германия 16:05 | 24.07.2025 | 1001

Производството на блокове за управление в завода в Ройтлинген вече не е конкурентоспособно, съобщи компанията, цитирана от ДПА. Структурите трябва да бъдат адаптирани, а разходите - намалени.

още
Поскъпнаха жилищата и през H1 на 2025 г. Поскъпнаха жилищата и през H1 на 2025 г. 10:25 | 21.07.2025 | 600

В София с близо 20%, Варна – 18%, Пловдив - 15%, в Бургас - 12%. С повече от 30% намалява периодът за сключване на сделка в столицата спрямо първото полугодие на предходната 2024 г. Сделките в София – без отстъпка, във Варна – до 2000 евро. Новото строителство се утвърждава като предпочитан инвестиционен инструмент.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg