EUR 1.9558
USD 1.6711
CHF 2.0898
GBP 2.2931
CNY 2.3301
you tube
mobile version

Нова пиеса - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Освободените от работа с обезщетение и помощ Освободените от работа с обезщетение и помощ 14:04 | 25.07.2025 | 300

Проучването на Adecco България показва още, че близо 1/5 от служителите са на мнение, че при предсрочно освобождаване могат веднага да си намерят нова работа. Над половината анкетирани (55%) очакват да им отнеме 2–3 месеца, а 27% – до 6 месеца.

още
Одобрение за нова британска АЕЦ Одобрение за нова британска АЕЦ 10:57 | 23.07.2025 | 261

Британското правителство заяви, че ще бъде най-големият акционер в проекта с дял от 44,9 на сто. Великобритания се стреми да изгради нови ядрени мощности, за да замени остаряващите централи и да повиши енергийната си сигурност, като постигне климатичните си цели и създаде нови работни места.

още
Над 88% от IT специалистите ползват ИИ Над 88% от IT специалистите ползват ИИ 18:15 | 03.07.2025 | 487

Очаква се европейското финансиране от 90 млн. евро за изграждането на нова фабрика за изкуствен интелект в Sofia Tech Park допълнително да ускори развитието на сектора у нас, позиционирайки страната ни като регионален AI хъб. Проектът трябва да отвори врати до края на десетилетието и да обслужва както държавни институции, така и частния сектор.

още
Фирми:"Соларис Холдинг" , Royal Mail) Фирми:"Соларис Холдинг" , Royal Mail) 18:15 | 02.07.2025 | 1022

Открита бе нова хибридна централа за производство и съхранение на зелена енергия в община Оряхово, област Враца. Проектът се финансира от ОББ и германската "Фаренголд банк" (Varengold bank), съобщиха от дружеството за медиите. 

още
Нова инсталация за съхранение на зелена енергия Нова инсталация за съхранение на зелена енергия 18:12 | 30.06.2025 | 580

Фотоелектрическата централа (ФЕЦ) "Селановци" е с инсталирана мощност от 59,8 MWp и система за съхранение на електроенергия с капацитет 107,3 MWh.

още
Пловдив: 8 млн. лв. за саниране на бившия партиен дом Пловдив: 8 млн. лв. за саниране на бившия партиен дом 12:03 | 27.06.2025 | 515

Предвидено е да бъде направена нова топлоизолация на външните стени, на покрива и на пода на 12-етажната сграда. Очаква се да бъдат подменени дограмата и осветителните тела, както и да бъдат обновени отоплителната и охладителната система. Ще бъде изградена и фотоволтаична електроцентрала за собствени нужди.  

още
Нова 100 млн. лв. инвестиция в "Лозен Тех Парк" Нова 100 млн. лв. инвестиция в "Лозен Тех Парк" 10:57 | 27.06.2025 | 602

Проектът "Лозен Парк" на "Линднер", обхващащ жилищните, образователните и научно-технологични пространства, стъпва на концепцията за създаване на "град в град" и "град на късите разстояния". 

още
Нова логистична база в ИП София – Божурище Нова логистична база в ИП София – Божурище 07:10 | 23.06.2025 | 537

Проектът предвижда изграждането на модерна складова сграда с площ от около 7 530 кв. метра, проектирана по съвременни европейски стандарти. Общата стойност на инвестицията възлиза на близо 7 млн.лв., като обектът ще бъде оборудван със системи за енергийната ефективност, оптимизирана логистика и устойчиво управление на ресурсите.

още
Световният пазар на труда на ново ниво Световният пазар на труда на ново ниво 07:30 | 19.06.2025 | 534

45% от работодателите по света инвестират в програми за кариерен преход за служителите, които освобождават. Целта на програмите за аутплейсмънт е да подпомогнат оставащите без работа служители в избора им на нов кариерен път и в справянето им с предизвикателствата в търсенето на нова позиция.

още
Liebherr разширява производството си в България Liebherr разширява производството си в България 14:20 | 18.06.2025 | 765

Чрез изграждането на нова и по-голяма производствена база в близост до настоящата, която впоследствие ще бъде освободена, компанията очаква новата база да заработи напълно до края на 2026 г.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg