АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Светофарната уредба работи тестово като ще има постоянен мониторинг за проследяване на ефективността на въведената организация за регулиране на трафика. Светофарът работи с бутон „при поискване“ и хората желаещи да пресекат пътя по пешеходната пътека ще могат да го направят след като изчакат съответния сигнал.


Според международната организация това увеличение е достатъчно, за да се премахне крайната бедност в света 22 пъти, ако се използва прагът на бедност на Световната банка от 8,30 долара на ден.


Администратор на COREu е независимата организация SINTEF, а програмата включва около 40 партньори, като университети, изследователски центрове, административни органи и предприятия от Европа.


Европейският парламент твърдо се противопоставя на предложението на ЕК за единен фонд, който би могъл да застраши бъдещето на Общата селскостопанска политика (ОСП). Вместо това ЕП призовава за засилен селскостопански бюджет, съобщи най-голямата европейска земеделска организация - "Копа-Коджека" (Copa-Cogeca).


От МТ припомнят, че Пловдив е обявен за най-добра столица на виното в Европа за 2025 г., според проучване на туристическата организация European Best Destinations, а списание Wine Enthusiast избра именно Пловдив и региона за една от 10-те най-добри дестинации за винен туризъм.


Речта й, озаглавена "Към по-добре балансирана и по-устойчива световна икономика", беше произнесена в навечерието на пролетните срещи на МВФ и Световната банка следващата седмица, които започват на 21 април, съобщи българското представителство на международната организация.


Проучване на Института за пътна безопасност (ИПБ) показва, че 40% от всички катастрофи са причинени от неправилно възприятие на пътните условия от страна на шофьорите. Основна причина за това е липса или неправилна организация на движението, неравности по пътното платно, недостатъчно сцепление между гумите и асфалта и др.


Световната метеорологична организация (СМО) публикува нов доклад „Състояние на климата 2024“, който анализира ключови климатични индикатори и документира невиждани досега промени в глобален аспект.


Китай освен това подава жалба в Световната търговска организация (СТО) заради американските мита, съобщи агенция Синхуа.


Най-голямата европейска земеделска организация - "Копа-Коджека" (Copa-Cogeca) съобщи, че приветства пакета от мерки за лозаро-винарския сектор, който ЕК предложи. "Копа-Коджека" смята, че този план за действие включва прагматични мерки, въпреки че остават несигурности по отношение на неговите финансови аспекти.