EUR 1.9558
USD 1.6791
CHF 2.0785
GBP 2.2556
CNY 2.3374
you tube
mobile version

Намалени мощности - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
ICGB надгражда ролята на Вертикалния газов коридор ICGB надгражда ролята на Вертикалния газов коридор 14:35 | 15.08.2025 | 582

ICGB надгражда ролята на Вертикалния газов коридор с 46% намалени тарифи за нов маршрутен продукт за групиран капацитет за доставки на природен газ до Украйна.  

още
Bosch съкращава 1000 работни места в Германия Bosch съкращава 1000 работни места в Германия 16:05 | 24.07.2025 | 945

Производството на блокове за управление в завода в Ройтлинген вече не е конкурентоспособно, съобщи компанията, цитирана от ДПА. Структурите трябва да бъдат адаптирани, а разходите - намалени.

още
Одобрение за нова британска АЕЦ Одобрение за нова британска АЕЦ 10:57 | 23.07.2025 | 426

Британското правителство заяви, че ще бъде най-големият акционер в проекта с дял от 44,9 на сто. Великобритания се стреми да изгради нови ядрени мощности, за да замени остаряващите централи и да повиши енергийната си сигурност, като постигне климатичните си цели и създаде нови работни места.

още
US банка финансира 7-и и 8-и блок на АЕЦ "Козлодуй" US банка финансира 7-и и 8-и блок на АЕЦ "Козлодуй" 11:50 | 16.07.2025 | 993

Министърът на енергетиката Жечо Станков и  делегация проведоха в Ню Йорк финални разговори с ръководството на американската банка "Сити". Страните договориха партньорството на "АЕЦ Козлодуй - Нови мощности" ЕАД с банковата институция за осигуряване на финансирането за изграждане на нови ядрени мощности на площадката на българската атомна електроцентрала.

още
Накъде е насочена политиката на ЕС в областта на климата? Накъде е насочена политиката на ЕС в областта на климата? 16:05 | 10.07.2025 | 701

Точно в разгара на тези горещи дни миналата седмица ЕК представи дългоочакваните промени в целите си за въглеродните емисии. Тя предложи до 2040 г. емисиите на парникови газове да бъдат намалени с 90% в сравнение с нивата от 1990 година.

още
2026: Окончателно решение за мощностите на АЕЦ "Козлодуй" 2026: Окончателно решение за мощностите на АЕЦ "Козлодуй" 10:57 | 30.04.2025 | 601

Това заяви изпълнителният директор на "АЕЦ Козлодуй - Нови мощности" Петьо Иванов по време на симпозиум, организиран от "Уестингхаус" в София. По думите му преди това трябва да бъдат изяснени всички задължения между страните.

още
Нестле България произвежда KitKat вече и като шоколад Нестле България произвежда KitKat вече и като шоколад 16:05 | 26.02.2025 | 704

23 години след старта на първата линия на KitKat в София, компанията инвестира 44.2 милиона евро в новите си производствени мощности, оборудвани с машини от последно поколение.

още
Фирми:Монделийз, Телерик Академия Фирми:Монделийз, Телерик Академия 15:05 | 31.01.2025 | 1097

Schneider Electric започна доставки на ново поколение електроразпределително оборудване за фабриката в Казичене, част от Монделийз Интернешънъл. Това е стъпка от програмата на Монделийз за устойчиво развитие и постоянна модернизация на производствените мощности.

още
Производството на ЯЕ ще достигне рекорд Производството на ЯЕ ще достигне рекорд 09:40 | 20.01.2025 | 688

То е малко под 10% от световното производство (на електроенергия), като географският център се измества към Китай за сметка на държави като САЩ и Франция, пише МАЕ в свой доклад. Повече от 70 гигавата нови ядрени мощности са в процес на изграждане в световен мащаб - едно от най-високите нива през последните 30 години.

още
Германия внася три пъти повече ток Германия внася три пъти повече ток 08:35 | 13.12.2024 | 645

През 2024 г. Германия ще внесе 16,5 млрд. киловатчаса (kWh) ядрена енергия. Вносът на електроенергия в Германия се е увеличил почти три пъти през тази година в сравнение с 2023 г., като около половината от него идва от Франция, Швейцария и Белгия, които използват ядрени мощности.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg