EUR 1.9558
USD 1.6665
CHF 2.0931
GBP 2.2460
CNY 2.3420
you tube
mobile version

Медицински туризъм - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Кампания „Следвай пътя на виното“ Кампания „Следвай пътя на виното“ 16:54 | 18.09.2025 | 435

Националната кампания има за цел да популяризира винения туризъм и да изгради съвременен имидж на България като привлекателна винена дестинация, която обединява култура, традиции, гастрономия и уникално изживяване.

още
Как Америка се грижи за горите си Как Америка се грижи за горите си 10:20 | 10.09.2025 | 475

С цел предотвратяване на пожарите в страната ще се прилага повече дърводобив, ще се развива минно дело, ще се набляга на осигуряване на пасища за животните и туризъм.

още
10% ръст на паричните заеми през Q1 10% ръст на паричните заеми през Q1 11:05 | 03.09.2025 | 460

Ремонтните дейности, кредитите за покупка на автомобил, медицински интервенции или необходимост от техника са сред основните причини за кандидатстване за финансиране, показват данните на "УниКредит Кънсюмър Файненсинг" за полугодието, информират от дружеството за потребителско кредитиране.

още
Пазарджик: Учители, медици и инженери най-търсени Пазарджик: Учители, медици и инженери най-търсени 10:57 | 28.08.2025 | 487

Чрез Бюрото по труда се търсят и други специалисти с висше образование - петима инженери, четирима лекари, три медицински сестри, четирима фелдшери. Обявени са и три свободни места за психолози.

още
Винено-кулинарен туризъм в Сицилия Винено-кулинарен туризъм в Сицилия 12:03 | 20.08.2025 | 747

Сицилия вече не е само море и културни забележителности, а може би най-вече преживявания на трапезата и в избата.Винено-кулинарният туризъм като преживяване, което ангажира сетивата, е традиция, превърнала се във феномен, а бизнесът се адаптирал и подготвя за нея.

още
ЕС: 26% от световните приходи от туризъм ЕС: 26% от световните приходи от туризъм 12:03 | 06.08.2025 | 595

Разглеждайки страните от ЕС поотделно, Испания, Франция, Италия, Германия, Португалия, Австрия, Гърция, Нидерландия, Хърватия и Полша се нареждат сред страните с поне 1 на сто от световните приходи от международен туризъм.

още
София: 11% повече туристи за H1 София: 11% повече туристи за H1 09:20 | 01.08.2025 | 735

За периода януари – юни градът е посетен от над 647 хил. туристи. Това показват данните на Общинското предприятие „Туризъм“ (Visit Sofia), цитирани от Столична община. Данните показват, че 61% от посетителите са чужденци, а 39% – българи.

още
НЗИС отчита над 150 млн. регистрирани е-прегледа НЗИС отчита над 150 млн. регистрирани е-прегледа 09:20 | 29.07.2025 | 518

Най-честа причина за извършените прегледи са общ медицински преглед, хипертонично сърце, остра инфекция на горните дихателни пътища и вирусна инфекция. При детското здравеопазване, най-много прегледи са извършени заради рутинно изследване на здравното състояние на детето и остър назофарингит (хрема).

още
Пловдив домакин на конференция за винен туризъм Пловдив домакин на конференция за винен туризъм 16:54 | 28.07.2025 | 713

За това беше ратифицирано споразумение между българското правителство и Световната организация по туризъм (СОТ) към ООН за провеждане на 9-ата Глобална конференция за винен туризъм на СОТ на 6 и 7 октомври тази година.

още
Румъния: Прогноза за €11 млрд. за пътувания в чужбина Румъния: Прогноза за €11 млрд. за пътувания в чужбина 16:05 | 22.07.2025 | 570

Данните на Colliers показват, че вътрешният туризъм също бележи възходяща тенденция: броят на нощувките в хотели и други места за настаняване се е увеличил с 1% и ако тази тенденция се запази, 2025 г. може да се превърне в най-добрата година за местния туризъм през последните три десетилетия, надминавайки рекорда от 2024 г.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg