АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Европейският парламент даде окончателно одобрение на поредица от нови правила на ЕС, целящи намаляване на отпадъците и ускоряване на прехода към кръгова икономика в ключови сектори - текстил, храни и автомобили.


Над 150 компании - производители на електрически превозни средства, на батерии или оператори на зарядна инфраструктура, призоваха в открито писмо председателката на ЕК Урсула фон дер Лайен "да не отстъпва" от плановете продажбите на автомобили с двигатели с вътрешно горене в ЕС да бъдат забранени от 2035 г.


От инженерната физика до крутмача и сиренето в стомна: историята на Добрина и Кирил от с. Крепост. Семейството, което даде нов живот на стари занаятчийски сирена, ги представя за пръв път преди дни в Пловдивско.


Мярката е предприета след оценка на риска за безопасността на гражданите и посетителите на парка, както и за предотвратяване на инциденти в прилежащите инфраструктурни зони.


Преките чуждестранни инвестиции в промишлеността -възлизат на 14,432 млрд. евро, следва секторът на услугите (търговия; ремонт на автомобили и мотоциклети; транспорт, складиране и пощи; хотелиерство и ресторантьорство) - 7, 785 млрд. евро.


Регистрациите на автомобили в Европейския съюз са нараснали с 7,4 процента на годишна база 914 680 през юли, компенсирайки спада от 7,3 процента през юни.


575 леки автомобили, 405 - с висока проходимост 4х4 и 285 мотоциклета купува МВР за столичната и областните си дирекции. Обществената поръчка, документи по която са публикувани в Портала за обществени поръчки, е обявена с прогнозна стойност 126 514 133 лв. без ДДС, парите ще дойдат от фонда за пътна безопасност, който се пълни от глобите за шофьорите.


ЕнЕфект: Социалният план за климата повтаря стари грешки Съществува огромен риск от социална несправедливост при разходването на 5-те милиарда лева, предвидени по плана.


Оперативната печалба на "Порше" (Porsche) от основния бизнес с автомобили - с изключение на финансовите услуги - се срина до едва 154 милиона евро (180 милиона долара) през второто тримесечие. През същия период на миналата година печалбата бе в размер на около 1,7 млрд. евро, което представлява срив от почти 91 на сто.


За шестия месец на годината България отчита ръст от 12,4 процента на продадените нови автомобили, докато за ЕС като цяло се отчита спад със 7,3 процента.