EUR 1.9558
USD 1.7217
CHF 2.1051
GBP 2.2776
CNY 2.3593
you tube
mobile version

Краен срок за фирми по ддс да се свързани с нап - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Монумент на спътник "Интеркосмос България 1300" Монумент на спътник "Интеркосмос България 1300" 08:56 | 29.04.2025 | 191

Монументът в старозагорския парк "Артилерийски" е точно копие на спътника, изстрелян през 1981 г. СЪоръжението, което е едно от най-големите постижения на България, свързани с космическите изследвания и технологии, все още лети в космоса и ще лети още 500 години, докато изгори в атмосферата. 

още
Alstom доставя на България 35 електрически влака Alstom доставя на България 35 електрически влака 17:45 | 28.04.2025 | 311

Това са първите пътнически влакове на Alstom в България и първите нови електрически междурегионални влакове в страната за последните 20 години. Стойността на междурегионалните влакове Coradia Stream, които ще бъдат произведени от Alstom, е 452 милиона евро Договорът включва и услуги по поддръжка за срок от 15 години на стойност 268 млн. евро, за които Alstom ще си партнира на местно ниво с РВП Инвест.

още
Фирми:Festo,Метро Фирми:Festo,Метро 11:00 | 28.04.2025 | 669

Тази година Festo в България разширява създадения през 2019 г. Технически инженерен център. В него към момента работят над 170 високоекспертни инженерни кадри, които носят продуктова отговорност за ключови изделия, произвеждани с марката Festo.

още
Законови промени в автобусния транспорт Законови промени в автобусния транспорт 07:10 | 28.04.2025 | 188

Тема на дискусията са проблеми на общините в област Пловдив, свързани с организирането и осъществяването на обществения превоз на пътници с автобуси по утвърдени транспортни схеми.

още
Фирми:IQOS ILUMA i, фермерски пазари на Лидл Фирми:IQOS ILUMA i, фермерски пазари на Лидл 17:10 | 25.04.2025 | 462

С последните технологични подобрения на устройството IQOS компанията затвърждава водещата роля на бранда в развитието на бездимните алтернативи в света, които имат потнециала на намалят вредата в сравнение с цигарите. 

още
Фирми:"Бритиш стийл", "МЕТ Груп","Боинг" Фирми:"Бритиш стийл", "МЕТ Груп","Боинг" 16:40 | 25.04.2025 | 464

Стоманодобивната компания "Бритиш стийл" (British steel) обяви, че се отказва от плана си за съкращаване на служители в последните две работещи доменни пещи в страната, чието затваряне беше обявено от китайския собственик, преди правителството да поеме контрола върху компанията, предаде Франс прес. 

още
8 предложения за цифрова инфраструктура в селата 8 предложения за цифрова инфраструктура в селата 11:05 | 25.04.2025 | 435

Поне 350 000 българи в цифрова изолация изолация в момента, скоро ще имат достъп до високоскоростен интернет. Ще бъде разширена и подобрена оптичната свързаност до 140 общински центъра. Не по-малко от 700 базови станции ще бъдат свързани към мрежите за пренос.

още
Изложението "Уикенд туризъм" в Русе Изложението "Уикенд туризъм" в Русе 09:10 | 25.04.2025 | 425

В сградата на Доходното здание ще бъдат подредени 49 щанда, на които ще се представят туроператори, общини, институции и фирми, предлагащи туристически продукти.  Отделно, повече от 140 български производители и занаятчии ще покажат своите изделия в центъра на града.

още
Предложения за промени в ЗДС Предложения за промени в ЗДС 17:10 | 24.04.2025 | 368

С проекта се предлагат промени, свързани с извършването на разпоредителните действия по продажба и замяна на имоти - частна държавна собственост, в управление на Министерството на отбраната (МО), като се предвижда да се осъществяват по регламентирания в закона общ ред, а именно чрез областните управители по местонахождение на имотите, министъра на регионалното развитие и благоустройството в случаите по чл. 45, ал. 4 от Закона за държавната...

още
Германия: Вълна от фалити Германия: Вълна от фалити 10:35 | 24.04.2025 | 408

Твърде високи данъци, твърде тежка бюрокрация – всичко това води до рекорден брой фалити на фирми в Германия. Страната се намира в сериозна икономическа криза. А причините са предимно от вътрешен характер.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg