EUR 1.9558
USD 1.6711
CHF 2.0898
GBP 2.2931
CNY 2.3301
you tube
mobile version

Коридор №9 - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Брюксел:България с пътна карта на жп Коридор 8 Брюксел:България с пътна карта на жп Коридор 8 17:19 | 18.07.2025 | 659

По време на срещата и двете страни се ангажираха да проучат най-подходящите възможности за кандидатстване за финансиране от ЕС или други финансови институции за съвместното изграждане на тунела.

още
"Булгартрансгаз" обяви процедура за банков кредит. "Булгартрансгаз" обяви процедура за банков кредит. 11:13 | 19.06.2025 | 757

Вертикалният коридор е стратегически проект, чиято цел е чрез разширение и усилване на съществуващите мрежи да се пренасят допълнителни количества газ от надеждни и разнообразни източници като САЩ, Азербайджан, Египет и други от юг на север за страни от Централна и Източна Европа.

още
Одобрено е финансирането на част от АМ Русе-В. Търново Одобрено е финансирането на част от АМ Русе-В. Търново 16:05 | 13.06.2025 | 679

Общата стойност на инвестицията за двата участъка е близо 2 млрд. лв., като над 1 млрд. лева са безвъзмездна помощ от Европейския фонд за регионално развитие на ЕС. Магистралата е част от основната TEN-T мрежа и от европейския транспортен коридор Балтийско море – Черно море – Егейско море. 

още
Над 34,5 млн. MWh пренесени през IGB Над 34,5 млн. MWh пренесени през IGB 16:10 | 09.06.2025 | 589

Две от трите обсъждани трасета на Вертикалния газов коридор позиционират интерконектора като основна инфраструктура, предлагаща директен достъп до Трансадриатическия газопровод и доставки на втечнен природен газ.

още
Премиерът на строежа на Вертикалния газов коридор Премиерът на строежа на Вертикалния газов коридор 13:10 | 29.05.2025 | 619

Вертикалният газов коридор е интересен от строителна гледна точка. Той преминава пет пъти под река Струма, дванадесет – под железопътната линия, три – под магистрала, както и много други.

още
Споразумението с турската "Боташ“ Споразумението с турската "Боташ“ 15:10 | 08.04.2025 | 475

До 2 май ще бъдат разгледани възможностите за подобряване позициите на страните по споразумението между българските компании "Булгаргаз“, "Булгартрансгаз“ и турската "Боташ“. За това се договориха в Баку министърът на енергетиката Жечо Станков и турският му колега Алпарслан Байрактар, които участваха в 11-та министерска среща на Консултативния съвет за Южния газов коридор.

още
Първа копка на Вертикалния газов коридор през май Първа копка на Вертикалния газов коридор през май 16:07 | 29.03.2025 | 1050

Енергийният министър инспектира доставените в страната ни 4000 тръби - те вече се извозват до всички седем площадки по трасето на бъдещия газопровод. Изграждането ще започне от Кулата до точката на присъединяване в съществуващия газопровод  при Кресна. „Още с първия етап ще повишим с 50% капацитета за трансфер на газ – от 2.3 млрд. кубика на 3.6 млрд кубика годишно.

още
На крачка от газово находище? На крачка от газово находище? 08:10 | 25.03.2025 | 665

В енергетиката се насочват средства конкретно за проекти - изграждане на 7 и 8 блок в АЕЦ "Козлодуй", Вертикален газов коридор, който ще запази България на картата като транзитьор на природен газ, от който ние печелим огромни средства, които се реинвестират както в мрежата, така и влизат в държавния бюджет през съответните плащания от дружеството.

още
Коридор 8 е национален приоритет Коридор 8 е национален приоритет 11:15 | 17.03.2025 | 484

От общо 1 220 км  жп път повече от половината от неговата дължина – 747 км, е на територията на България. От тях едва 2,5 км жп линия – от Гюешево до Деве баир (границата с Република Северна Македония), остава на бъдат изградени. Отсечката е финансирана по Програма „Транспорта свързаност“ 2021 – 2027 и ще бъде завършена в планирания срок до 2029 г.

още
Продължение на коридора Гърция -България към Румъния Продължение на коридора Гърция -България към Румъния 18:15 | 28.02.2025 | 712

„Работим по съвместна програма за развитие на южната част на европейския транспортен коридор Балтийско море – Черно море – Егейско море, от основната TEN-T мрежа. Коридорът е част от стратегическото направление Север-Юг, което осигурява кратка и сигурна връзка от Атина до Хелзинки“, посочи вицепремиерът Караджов.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg