EUR 1.9558
USD 1.7217
CHF 2.1051
GBP 2.2776
CNY 2.3593
you tube
mobile version

Компания за добив на диаманти в южна африка - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Тойота и Нисан със загуби, Тесла спад на продажбите Тойота и Нисан със загуби, Тесла спад на продажбите 15:35 | 28.04.2025 | 263

Японският автомобилостроителен гигант "Тойота" (Toyota) отчете спад на производството си с 2,9%. Друга водеща японската автомобилна компания - "Нисан" (Nissan Motor), обяви, че оценява на 700 млрд. йени (4,91 млрд. долара) нетната си загуба през финансовата 2024 година.

още
Фирми:"Бритиш стийл", "МЕТ Груп","Боинг" Фирми:"Бритиш стийл", "МЕТ Груп","Боинг" 16:40 | 25.04.2025 | 464

Стоманодобивната компания "Бритиш стийл" (British steel) обяви, че се отказва от плана си за съкращаване на служители в последните две работещи доменни пещи в страната, чието затваряне беше обявено от китайския собственик, преди правителството да поеме контрола върху компанията, предаде Франс прес. 

още
Фирми:Мерцедес, Рош, TBI Bank Фирми:Мерцедес, Рош, TBI Bank 08:35 | 24.04.2025 | 432

"Мерцедес-Бенц" представи нова концепция за електрически луксозни ванове, под наименованието "Вижън Ви" (Vision V).Швейцарската фармацевтична компания "Рош" обяви, че ще инвестира 50 млрд. долара в САЩ през идните пет години. 

още
Киев и Вашингтон с меморандум за полезните изкопаеми Киев и Вашингтон с меморандум за полезните изкопаеми 11:20 | 20.04.2025 | 415

Американският финансов министър Скот Бесент заяви, че подробностите все още се уточняват, като се има предвид кога и къде трябва да бъде подписана сделката. Според него целевата дата е 26 април.  Той отбеляза, че споразумението по същество включва договореното по-рано и е дълго около 80 страници. В края на февруари във Вашингтон се провали подписването на неясно рамково споразумение за съвместен добив на суровини след спор между Тръмп и...

още
Китайската Chery Auto с интерес към Румъния Китайската Chery Auto с интерес към Румъния 18:35 | 14.04.2025 | 727

Китайската компания постепенно въвежда своите модели на европейския пазар, а моделите Tiggo 7 и Tiggo 8 - както версиите с двигател с вътрешно горене, така и плъг-ин хибридните версии - получиха сертификат WVTA (Whole Vehicle Type Approval) от ЕС.

още
Битка за стоманените заводи в САЩ и Великобритания Битка за стоманените заводи в САЩ и Великобритания 13:25 | 14.04.2025 | 665

Доналд Тръмп отново изрази позицията, че американската компания "Ю Ес Стийл" (U.S. Steel) не трябва да минава под контрола на чуждестранен собственик.Премиерът Киър Стармър свика извънредно парламентарно заседание, за да прокара законопроект, чиято основна цел е да попречи на китайският "Цзингуе", да затвори двете огромни доменни пещи в завода в Скънторп, Северна Англия. 

още
Италия планира влак-стрела Париж-Лондон Италия планира влак-стрела Париж-Лондон 17:40 | 10.04.2025 | 559

Италианската държавна железопътна компания "Феровие дело стато" (Ferrovie dello Stato) обяви, че така ще конкурира с "Евростар" (Eurostar).  Ще бъдат инвестирани 1 милиард евро в този проект.

още
ЕК предложи мита от 25% за редица US стоки ЕК предложи мита от 25% за редица US стоки 08:35 | 10.04.2025 | 754

Стоките са разнообразни и включват диаманти, яйца, колбаси, птиче месо и др. Контрамитата върху бадемите и соята ще влязат в сила на 1 декември.

още
И ЕС прави списък на стоки с по-високи мита И ЕС прави списък на стоки с по-високи мита 08:35 | 09.04.2025 | 437

Очаква се ЕС да приеме първоначален пакет от ответни мерки, които ще бъдат насочени към вноса на американски стоки, които са на стойност до 28 млрд. долара. Предполага се, че ще бъдат засегнати различни продукти, произведени в САЩ - от конци за почистване на зъби до диаманти. 

още
Сърбиягаз поема руската газова мрежа Сърбиягаз поема руската газова мрежа 10:45 | 08.04.2025 | 407

Генералният директор на сръбската газова компания "Сърбиягаз" Душан Баятович каза, че е възможно компанията да поеме руската мрежа в България и Румъния. "Сърбиягаз може да поеме руската мрежа за продажба на дребно в чужбина или може да се отдаде под наем мрежата за продажба на дребно. Тя остава ваша, приходите остават ваши, но нямате приходи от продажбата на петрол на пазара. "

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg