EUR 1.9558
USD 1.1767
CHF 0.9132
GBP 0.8728
CNY 8.1294
you tube
mobile version

Комисия за публичен надзор над регистрираните одитори - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
ЕС се ориентира към малки модулни реактори ЕС се ориентира към малки модулни реактори 09:35 | 12.03.2026 | 256

Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен по време на Втората международна среща на върха за ядрената енергетика в Булон-Биланкур край Париж каза, че отказът на Европа от ядрената енергия е бил „стратегическа грешка“. 

още
При някои храни надценките достигат до 60–70% При някои храни надценките достигат до 60–70% 08:05 | 12.03.2026 | 365

Особено осезаема за потребителите остава цената на хляба. Аврамов припомни, че още през миналото лято в парламентарната комисия по бюджет и финанси е била представена информация от Съюза на хлебопроизводителите, според която надценките в сектора са между 50 и 70 процента.

още
87% от левовете са изтеглени 87% от левовете са изтеглени 16:55 | 04.03.2026 | 444

В гражданите остават 3,9 млрд. лева. Това каза председателят на Координационния център към Механизма за еврото и председател на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата Владимир Иванов по време на брифинг в сградата на Министерския съвет.

още
Електромобилност: политики, предизвикателства и добри практики Електромобилност: политики, предизвикателства и добри практики 14:59 | 04.03.2026 | 425

Според Европейската асоциация на автомобилостроителите в България през 2025 г. регистрираните електрически автомобили, задвижвани изцяло от батерии са 2 420, което е ръст от 62% спрямо 2024 г.

още
11 авиокомпании загубиха обжалване пред Съда на ЕС 11 авиокомпании загубиха обжалване пред Съда на ЕС 14:35 | 02.03.2026 | 532

От общо 13 жалби на авиокомпаниите срещу наложените им от Европейската комисия глоби за незаконно фиксиране на цени, 12 са били отхвърлени. Единствено жалбата на скандинавската „САС Карго груп“ (SAS Cargo Group) e частично уважена от базирания в Люксембург съд, тъй като са били допуснати грешки при изчисляването на наложената й глоба. Съответно глобата на „САС Карго груп“ е намалена.

още
Сливен санира още 18 блока Сливен санира още 18 блока 12:52 | 26.02.2026 | 462

Това са всички жилищни блокове, останали като резерви в списъците, преминали оценка за административно съответствие през септември 2024 г. Срокът за изпълнение на дейностите е 24 месеца. Предстои подготовка и обявяване на процедура за избор на изпълнители за инженеринг - проектиране, строителство и авторски надзор.

още
ЕК: Няма недостиг на петрол в Унгария и Словакия ЕК: Няма недостиг на петрол в Унгария и Словакия 16:35 | 25.02.2026 | 453

Към момента не съществува риск от недостиг на петрол в Унгария и Словакия въпреки прекъсването на доставките на руски петрол по тръбопровода „Дружба“, тъй като съществуват други решения за поддържане на доставките, предаде Франс прес, позовавайки се на изявление на Европейската комисия.

още
5.40% е безработицата в страната през януари 2026 г. 5.40% е безработицата в страната през януари 2026 г. 16:25 | 24.02.2026 | 479

В сравнение със същия месец на предходната година нивото ѝ намалява – с 0,17 процентни пункта. В края на месеца регистрираните безработни лица са 153 153 души, като броят им се свива с 3,1% на годишна база.

още
КФН с препоръки срещу измами в криптосектора КФН с препоръки срещу измами в криптосектора 12:20 | 12.02.2026 | 553

Комисията за финансов надзор (КФН) предупреди дружествата, които работят с криптоактиви, да засилят мерките си за защита заради установени опити за измами и неправомерни вписвания в Търговския регистър и регистъра на юридическите лица с нестопанска цел (ТРРЮЛНЦ).

още
Индия планира ниски мита за коли от ЕС Индия планира ниски мита за коли от ЕС 11:30 | 28.01.2026 | 406

От мярката се очаква да се възползват европейски автомобилни производители като „Фолксваген“ (Volkswagen), „Мерцедес-Бенц“ (Mercedes-Benz) и Бе Ем Ве (BMW). Министерството на търговията на Индия и Европейската комисия отказват коментар

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg