АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Право на дигиталната карта имат младежи, навършили тази година 18 и 19 години. Сумата може да се използва за туризъм - заплащане на билети за пътуване, нощувки в хотели, а също и за билети за концерти и посещение на музеи.


Когато има адекватни механизми за защита на българските потребители, без каквито те ще бъдат изложени на цялата нестабилност на пазара. Това заяви вицепремиерът и министър на иновациите и растежа Томислав Дончев на брифинг в Министерски съвет.


Поставено е началото на конструктивен диалог между бизнеса и институциите относно кадровата криза в туризма. Договорени са конкретни срещи между Министерството на туризма и Министерството на образованието и науката за развитие на кадрите в сектора.


Причините за това са в липсата на постоянен контрол, ниските глоби и слабата правна защита на работниците, стана ясно на кръгла маса в Института за икономически изследвания при БАН.


Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен съобщи, че ЕС отлага с 90 дни влизането в действие на ответните мита за САЩ след решението на президента Доналд Тръмп за отлагане на американските мита.


Курсът се води от инструктори от Техническия обучителен център на щатската Комисия за ядрено регулиране, а в обучението участват 30 експерти от ядрените регулатори на България, Украйна, Словакия, Словения и Швеция.


За сезон 2025 г. най-търсени като позиции са камериерките (76 на сто), следвани от готвачи (68 на сто), рецепционисти (57 на сто), сервитьори (50 на сто), бармани (26 на сто) и технически персонал (23 на сто).


Европейската комисия, която обискира компаниите преди три години, съобщи, че картелът, които е свързан с излезли от употреба превозни средства, е просъществувал от май 2002 г. до септември 2017 г., като Европейската асоциация на автомобилните производители (ACEA) е организирала срещи и контакти между компаниите.


Румънските сезонни зеленчуци се появиха преди броени дни и са търсена стока най-вече от хората, които спазват Великденския пост. Останалите потребители обаче се въздържат да ги купуват заради изключително високите цени. Салата с няколко продукта струва почти двойно повече от килограм пилешко месо.


Конкурсната комисия е решила да обяви въпросите за интервюто предварително за да осигури равнопоставеност и да даде възможност на кандидатите да се подготвят.