АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Тази година Festo в България разширява създадения през 2019 г. Технически инженерен център. В него към момента работят над 170 високоекспертни инженерни кадри, които носят продуктова отговорност за ключови изделия, произвеждани с марката Festo.


Те са основно издънкови (близо 48%) и иглолистни култури, които са недълговечни“, обяснява инж. Петър Дишков, експерт от БКДМП. Според него страната ни критично изостава с възобновяването на горите и превръщането им в семенни.


С последните технологични подобрения на устройството IQOS компанията затвърждава водещата роля на бранда в развитието на бездимните алтернативи в света, които имат потнециала на намалят вредата в сравнение с цигарите.


Стоманодобивната компания "Бритиш стийл" (British steel) обяви, че се отказва от плана си за съкращаване на служители в последните две работещи доменни пещи в страната, чието затваряне беше обявено от китайския собственик, преди правителството да поеме контрола върху компанията, предаде Франс прес.


AI, биотехнологии и криптовалути са сред водещите сектори за българските инвеститори. Анализ на платформата Freedom24 разкрива инвестиционните тенденции у нас.


В доклад на ЕК се отбелязва, че преди отпадането на вътрешните гранични проверки българските и румънските дружества са плащали милиарди евро годишно заради повишени логистични разходи, закъснения на доставките и заради високите цени на горивото и заплатите на водачите в товарните превози.


В сградата на Доходното здание ще бъдат подредени 49 щанда, на които ще се представят туроператори, общини, институции и фирми, предлагащи туристически продукти. Отделно, повече от 140 български производители и занаятчии ще покажат своите изделия в центъра на града.


Твърде високи данъци, твърде тежка бюрокрация – всичко това води до рекорден брой фалити на фирми в Германия. Страната се намира в сериозна икономическа криза. А причините са предимно от вътрешен характер.


"Мерцедес-Бенц" представи нова концепция за електрически луксозни ванове, под наименованието "Вижън Ви" (Vision V).Швейцарската фармацевтична компания "Рош" обяви, че ще инвестира 50 млрд. долара в САЩ през идните пет години.


Когато има адекватни механизми за защита на българските потребители, без каквито те ще бъдат изложени на цялата нестабилност на пазара. Това заяви вицепремиерът и министър на иновациите и растежа Томислав Дончев на брифинг в Министерски съвет.