EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Какво представляват 10 те пункта при изчисление на лихви - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Япония откри редкоземни метали Япония откри редкоземни метали 18:05 | 27.07.2026 | 299

Средните и тежките редкоземни елементи, сред които итрий, гадолиний и диспрозий, представляват около 54 на сто от общото количество редкоземни елементи, извлечени от проби от морска кал, докато леките редкоземни елементи, като неодим, съставляват останалите 46 на сто.

още
САЩ: Ускоряване на бизнес активността САЩ: Ускоряване на бизнес активността 09:45 | 26.07.2026 | 332

Индексът на мениджърите по доставките в сектора на услугите PMI се повиши до 53,6 пункта през юли, най-високото ниво от ноември, спрямо 51,2 пункта през юни. Това е спомогнало съставният индекс на производството да достигне 53,6 пункта - също най-висока стойност от осем месеца, спрямо 51,9 пункта през предходния месец.

още
Франция: 4-мес. връх на бизнес доверието Франция: 4-мес. връх на бизнес доверието 16:50 | 24.07.2026 | 523

Индексът, който отразява бизнес нагласите на френски компмании, се повиши до 97 пункта през юли спрямо 96 пункта през юни и остава малко под дългосрочната си средна стойност от 100 пункта. Това е най-високата стойност на индикатора от март, след започването на военните атаки на САЩ и Израел срещу Иран.

още
България с най-голям бюджетен дефицит в ЕС и еврозоната България с най-голям бюджетен дефицит в ЕС и еврозоната 16:05 | 23.07.2026 | 499

Промяната на показателя за страната ни спрямо предходното тримесечие е влошаване с 5,1 процентни пункта, което е и най-голямото негативно изменение сред страните, обхванати от статистиката. 

още
Германия: Рязко подобрение на икономическото доверие Германия: Рязко подобрение на икономическото доверие 14:59 | 23.07.2026 | 472

Индексът на института за икономическото доверие нарасна повече от два пъти - до 26,3 пункта през юли спрямо 10,5 пункта през предходния месец.

още
Какво беше замразено по договора "Боташ"-"Булгаргаз" Какво беше замразено по договора "Боташ"-"Булгаргаз" 11:57 | 12.07.2026 | 906

В рамките на 15 месеца да работят по намиране на решение,  което ще даде възможност да се използва пълният потенциал на договора, да се доразвие договорът и да влязат в едно силно, ефективно и взаимно изгодно партньорство, което им дава перспективи в целия регион на Източна, Югоизточна и Централна Европа, от гледна точка на гарантиране на сигурността на доставките.  

още
Какво се случва европейската автомобилна индустрия? Какво се случва европейската автомобилна индустрия? 13:25 | 08.07.2026 | 727

Предизвикателствата пред европейските автомобилни производители стават все по-видими: печалбите на водещи компании се свиват, китайските конкуренти бързо увеличават пазарния си дял както в Китай, така и в Европа, а скъпият преход към електромобили поставя под натиск традиционните бизнес модели.

още
Евробарометър: ЕС е безопасен „пристан“ Евробарометър: ЕС е безопасен „пристан“ 09:25 | 08.07.2026 | 711

75% от европейците смятат, че ЕС е остров на стабилност в един несигурен свят. Този дял представлява увеличение с 8 процентни пункта спрямо есента на 2025 г. и е вторият най-висок за последното десетилетие.

още
Краят на софтуерната поддръжка - какво се случва Краят на софтуерната поддръжка - какво се случва 08:05 | 07.07.2026 | 596

Според Forscope за компаниите и публичните институции по-важният въпрос е как да управляват сигурността и съвместимостта на съществуващите системи, отколкото да подменят незабавно работещи софтуерни решения.

още
САЩ: Леко повишение на потребителското доверие САЩ: Леко повишение на потребителското доверие 17:09 | 03.07.2026 | 716

Индексът на потребителското доверие се е повишил до 91,2 пункта през юни спрямо ревизираните надолу 90,6 пункта през май. Резултатът обаче остава под очакванията на икономистите, анкетирани от Ройтерс, които прогнозираха ръст до 94,7 пункта.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg