EUR 1.9558
USD 1.7249
CHF 2.0938
GBP 2.3251
CNY 2.3976
you tube
mobile version

Как се плащат болничните сега - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
ЕС ще намали обезщетенията при закъснели полети ЕС ще намали обезщетенията при закъснели полети 18:45 | 06.06.2025 | 743

Според сегашните правила пътниците могат да претендират за обезщетение до 600 евро за закъснение от повече от три часа. Сега ще имат право на възстановяване на сумата от 300 евро за закъснения от четири часа или повече. При по-дълги пътувания пътниците да бъдат обезщетени с 500 евро за закъснения от шест часа или повече.

още
Гърция: ЕП разследва присвояване на фондове Гърция: ЕП разследва присвояване на фондове 07:35 | 22.05.2025 | 486

Разследването, ръководено от гръцкия прокурор Попи Папандреу, който служи в националния клон на Европейската прокуратура, сега е фокусирано предимно върху периода между 2020 и 2022 г.

още
JYSK България открива нови магазини у нас JYSK България открива нови магазини у нас 19:05 | 09.05.2025 | 729

От началото на 2025 г. до сега бяха открити 4 обекта: в Равда, Велинград, Ботевград и Петрич.  Предстои да бъдат отворени още 3 нови магазина – на 15 май в град Бургас, а по-късно през годината още един обект в София и един в Козлодуй.   

още
69% от германците искат кешови плащания 69% от германците искат кешови плащания 18:45 | 25.04.2025 | 737

Повечето хора в Германия не могат да си представят бъдеще без кешови плащания, сочи проучване на "Бундесбанк". Проучването на германската ЦБ за платежните навици на германските граждани показва, че 69% от анкетираните смятат, че е важно да имат възможността да плащат кеш, когато пазаруват, а едва 9% не отдават значение на този въпрос.

още
УниКредит: Инфлацията сега не е риск за еврозоната УниКредит: Инфлацията сега не е риск за еврозоната 07:10 | 24.04.2025 | 578

Според анализа на банката, средногодишната инфлация, изчислена по националната методология, е достигнала най-високата си стойност през първото тримесечие на текущата година, като се очаква да се понижи до около 3% към края на 2025 г. и да остане близо до това ниво през следващата година.

още
Цените на зърнените култури се наустойчиви Цените на зърнените култури се наустойчиви 11:25 | 14.04.2025 | 604

След сериозното понижение на котировките ФОБ (FOB - Free On Board - на границата на страната износител) на хлебната пшеница за доставка през април в Чикаго миналата седмица, сега трендът е по-разнороден. В Чикаго пшеницата поевтинява с 2 долара до нива от 228 долара за тон. Във Франция и Русия промяната остава нулева и цените са на старите нива - 220 евро за тон и 252 долара за тон. В Украйна движението е с 2 долара надолу до 248 долара за тон.

още
Хърватска: Нов Закон за пенсионно осигуряване Хърватска: Нов Закон за пенсионно осигуряване 16:40 | 11.04.2025 | 967

Новият закон би трябвало да донесе по-високи пенсии за 1,23 милиона граждани. Средната пенсия в Хърватия сега е 642 евро, а целта на правителството е да я повиши до 800 до 2028 г. Процентът на корекция спрямо заплатите и инфлацията ще се променя по модела 85:15.

още
Ще започне работа по обхода на Кресна Ще започне работа по обхода на Кресна 08:10 | 27.03.2025 | 453

В края на лятото или началото на есента се очаква да започне изграждане на обхода на Кресна, част от проекта за завършване на АМ „Струма“. Това каза инж. Йордан Вълчев, председател на УС на Агенция „Пътна инфраструктура“. Той уточни, че техническия проект е приет от АПИ със забележки, които в сега се отстраняват.

още
Доларът под натиск - какво следва за БГ компании? Доларът под натиск - какво следва за БГ компании? 14:10 | 26.03.2025 | 550

Анализ на iBanFirst: Доларът понася удар на фона на търговските политики на Тръмп. Доларът изглежда плаща цената на заобикалящата го нестабилност в САЩ. На валутния пазар перспективите сега са особено неблагоприятни за зелената валута.

още
КЗК: Е-ваучерите за храна не нарушават конкуренцията КЗК: Е-ваучерите за храна не нарушават конкуренцията 10:57 | 24.03.2025 | 425

КЗК се аргументира, че комисионите, които търговците на дребно плащат за приемане на електронни ваучери към операторите, както и трансакционните такси, се определят на изцяло пазарен принцип, като се договарят между участниците в системата. 

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg