АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


В 12 критични участъка ще има драгажни дейности, за да може да се осъществява плаване по реката и при много ниско ниво през летните месеци.


При одита са проверени 11 политически партии и 6 коалиции от партии, съобщават от Сметната палата. Девет партии, 4 коалиции и един инициативен комитет не са обект на одит, тъй като отчитат приходи и разходи само за получен медиен пакет, като една от партиите отчита и финансиране под 1 000 лв. и то е в съответствие с нормативните изисквания.


Проектът е одобрен за финансиране от ЕК чрез Механизма да свързване на Европа на обща стойност близо 230 млн. евро. Зам.-министър Забуртов подчерта, че в рамките на инициативата са заложени мащабни инженерни мерки с цел повишаване на навигационната безопасност в общия участък на реката.


Дефицитът в подсектор „Централно управление“ е в размер на -5 277 млн. лв., или -2.6% от БВП. Подсектор „Местно управление“ е реализирал дефицит от -810 млн. лв., а подсектор „Социалноосигурителни фондове“ е реализирал дефицит от -71 млн. лева.


Най-мащабният проект в пристанищната инфраструктура превръща порт Бургас в ключова точка между Централна Европа към Средна Азия, Близкия Изток и Средиземноморието.


Увеличава се разликата между онлайн търговията и търговията на дребно във физическите магазини, след като в редица европейски държави бе въведено законодателство за постепенното премахване на пластмасовите торбички. Почти 74% от европейските купувачи искат пластмасовите торбички да бъдат постепенно премахнати.


С това осигуреното безвъзмездно финансиране по тази мярка ще достигне почти 114 млн. лв., а броят на подпомогнатите компании ще стане близо 400, съобщи Министерството на иновациите и растежа.


Превръщането на бивши офис сгради, магазини и църкви в жилища се е забавило още повече през миналата година, сочат данни на Статистическата служба на Нидерландия. През 2025 г. са завършени 8675 жилища в съществуващи сгради, което е по-малко от 8755 през предходната година и е доста под целта на министъра на жилищното строителство Мона Кайзер за 15 000 жилища годишно.


Училището получи финансиране от Европейския социален фонд за насърчаване на професионалното образование и обучение в сектора на модата.


Евродепутатката Елена Лайкова твърди, че европейските институции могат да отнемат спестяванията на хората, инвестиционните или пенсионните им фондове и да ги използват по свое усмотрение - например за инвестиции в отбранителната индустрия. "Активно се обсъжда", че ЕС един вид ще конфискува парите на хората, ако не ги изхарчат в определен срок - според нея този срок е до шест месеца след постъпването им по сметката.