EUR 1.9558
USD 1.6665
CHF 2.0931
GBP 2.2460
CNY 2.3420
you tube
mobile version

Индустриални паркове - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
БВП от индустрията 3 пъти по-голям от други сектори БВП от индустрията 3 пъти по-голям от други сектори 13:35 | 12.09.2025 | 532

Българската индустрия като дял от БВП е почти три пъти повече от земеделието и туризма взети заедно. Тя има нужда от инженери, от индустриални терени, от повишаване на добавената стойност. Но българската индустрия има нужда и от самочувствие. Това заяви вицепремиерът и министър на иновациите и растежа Томислав Дончев. 

още
Офшорни ВЕИ паркове отделят токсични химикали Офшорни ВЕИ паркове отделят токсични химикали 16:05 | 28.08.2025 | 701

В проучването са идентифицирани 228 вещества, като 62 от тях са определени като силно екологично значими и фигурират в списъка на Европейската агенция по химикали (ECHA). Все още обаче не е установено колко от тези вещества реално се отделят.

още
Русе: Първа копка към "Индустриален парк ЛВЗ" Русе: Първа копка към "Индустриален парк ЛВЗ" 06:55 | 20.08.2025 | 783

Проектът за изграждането и рехабилитацията на инфраструктурата беше класиран на първо място по процедурата за развитие на индустриалните зони и паркове в България през миналата година от Националния план за възстановяване и устойчивост, с одобрено финансиране в размер на 26 млн.  лв. от Министерството на иновациите и растежа.

още
Прогноза: Бавно внедряване на индустриални роботи Прогноза: Бавно внедряване на индустриални роботи 10:57 | 19.08.2025 | 525

Причините за по-малкия ръст през 2025 спрямо 2024 г. са главно две. На първо място - това е липсата на квалифициран персонал, който да програмира, интегрира и поддържа роботите.

още
Пазарът на индустриални площи се забавя Пазарът на индустриални площи се забавя 07:20 | 14.08.2025 | 582

През периода стартира изграждането на три относително малки нови проекта с обща площ от 18 000 кв. м. Те са предназначени за собствено ползване съответно от дистрибутор на автомобилни гуми, дистрибутор на медицинско оборудване и производител на хлебни изделия. Това сочат данните на консултантската компания за бизнес имоти.

още
Среброто поскъпна с 35% от януари насам Среброто поскъпна с 35% от януари насам 15:35 | 17.07.2025 | 803

Това надхвърля ръста на златото от 28 на сто. Освен че е актив, считан за убежище, среброто има и индустриални приложения, най-вече при производството на соларните панели. Според индустриалната група "Дъ Силвър Инститют" (The Silver Institute) пазарът се насочва към пета година на дефицит.

още
Пазарът на индустриални и логистични площи в София Пазарът на индустриални и логистични площи в София 08:05 | 23.05.2025 | 758

В началото на годината в столицата бяха завършени седем нови индустриални сгради с обща площ от 48 000 кв. м. Пет от тях са предназначени за собствено ползване от производствени и логистични компании, а останалите две са спекулативни обекти за отдавене под наем.

още
149 млн. лв. ще бъдат вложени в ИП 149 млн. лв. ще бъдат вложени в ИП 15:15 | 28.03.2025 | 866

Средствата са за развитие на индустриални и логистични паркове в областите Стара Загора, Кюстендил и Перник . Те се отпускат от МРРБ по линия на ПРР чрез подбор на проектни предложения по мярка „Подкрепа за индустриални и логистични паркове и зони с фокус върху използването на чиста енергия“ в рамките на Приоритет 4 „Справедлив преход“.  Инвестициите са насочени към пет приоритетни мерки.

още
149 млн. лв. за развитие на индустриални и логистични паркове 149 млн. лв. за развитие на индустриални и логистични паркове 06:55 | 20.03.2025 | 539

Инвестициите са насочени към пет приоритетни мерки. Първата е за разширяване и/или развитие на нови индустриални зони/паркове с фокус върху чисти технологии в засегнати от въгледобива терени и съществуващата енергийна инфраструктура. 

още
Годишно в България се изхвърлят над 100 000 тона текстил Годишно в България се изхвърлят над 100 000 тона текстил 10:57 | 19.03.2025 | 552

Текстилната индустрия е един от основните индустриални потребители на вода и източник на замърсяване, като отпадните води от нея са повече от тези от битовите нужди на цялото човечество, се казва в един от последните доклади на Българската асоциация кръгов текстил (БАКТ).

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg