АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Жилищните кредити, отпуснати от банките у нас, са се увеличили с 6,1 млрд. лева за последните 12 месеца, достигайки 28,917 млрд. лева към края на месец юни тази година, показват данните на Българската народна банка. За сравнение, към края на първото полугодие на миналата 2024 година заемите за жилище у нас са възлизали на 22,810 млрд. лева.


Производството на блокове за управление в завода в Ройтлинген вече не е конкурентоспособно, съобщи компанията, цитирана от ДПА. Структурите трябва да бъдат адаптирани, а разходите - намалени.


България заема 51-о място в класацията, в която са включени над 170 страни. Страната ни е произвела през 2024 г. 56 тона хмел – една от най-важните съставки на пивото.


Общите данъчни приходи възлизат на 447,6 милиарда евро (522 милиарда долара) или с 8,1 процента повече, отколкото съответната сума през първото полугодие на 2024 г., според месечния доклад на германското министерство.


Преобразуването на жилищните сгради в Германия, Франция, Италия и Испания в щадящи климата до 2050 г. ще струва около 3 трилиона евро, става ясно от цитирано от икономическата телевизия Н-ТВ ново проучване – съвместен анализ на застрахователната група Allianz и кредитния застраховател Allianz Trade.


Според актуалните прогнози на ОИСР до 2060 година населението в трудоспособна възраст в Австрия ще намалее с около 24%, а в Германия – с 23%. Прогнозираният спад във всички 38 държави членки на ОИСР е средно 8 %, съобщи Австрийското радио и телевизия (ОРФ).


Към модернизирането на сферата са предвидени и 250 електрически превозни средства с инвестиция по Националния план за възстановяване и устойчивост (НПВУ).


В анкетата, проведена сред 6000 потребители в Германия, Франция, Италия, Полша и Великобритания, германците изразяват най-ниска степен на увереност относно финансовите си перспективи през следващите 12 месеца, което отразява засилващия се натиск, породен от нарастващите разходи за живот.


В сравнение със същия месец на миналата година през май германският износ се увеличава с 0,4 на сто, а вносът - с 4,2 на сто, въз основа на предварителни оценки на "Дестатис".


Промишлеността, строителството и енергетиката са произвели с 1,2 на сто повече продукция в сравнение с предходния месец, съобщи Федералната статистическа служба Destatis. Анкетирани от Ройтерс икономисти очакваха стагнация.