EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Изчисляване на чистите оборотни капитали - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Защита на стратегически сектори от рискови инвестиции Защита на стратегически сектори от рискови инвестиции 07:52 | 21.05.2026 | 584

Членовете на ЕП дадоха зелена светлина за споразумение с държавите членки на ЕС, относно задължителния скрининг на чуждестранните инвестиции в чувствителни сектори като отбраната, полупроводниците, изкуствения интелект, суровините от критично значение и финансовите услуги, за да се установят и преодолеят потенциалните рискове за сигурността или обществения ред, като същевременно се запази възможността за приток на чуждестранни капитали..

още
iBanFirst: Световната икономика пред троен шок iBanFirst: Световната икономика пред троен шок 07:20 | 11.05.2026 | 750

Първата вълна вече се материализира: Рязкото поскъпване на петрола и неговите производни започва да натоварва потреблението, транспорта и растежа в световен мащаб. Втората вълна предстои: Очаква се ново ускоряване на цените на храните вследствие на рекордни разходи за торове и натиск върху селскостопанското производство. Третата вълна ще засегне валутите: Развиващите се икономики са изложени на риск от сериозни...

още
1006.79 евро среден осигурителен доход, януари 1006.79 евро среден осигурителен доход, януари 07:55 | 13.03.2026 | 685

Определеният средномесечен осигурителен доход за страната за посочения период служи при изчисляване размерите на новоотпуснатите пенсии през месец февруари 2026 г., съгласно чл.70, ал. 3 от Кодекса за социално осигуряване.

още
Индия с по-голям икономически ръст Индия с по-голям икономически ръст 12:10 | 02.03.2026 | 610

Индийската икономика е нараснала по-бързо от очакваното през последното тримесечие на 2025 г., според официални данни, цитирани от Франс прес. Те показват увеличение от 7,8 на сто на годишна база. Това се дължи на устойчивото потребление на домакинствата и нова, по-точна рамка за изчисляване на производството, според Министерството на статистиката.

още
1844,98 лв. среден осигурителен доход, юли 1844,98 лв. среден осигурителен доход, юли 11:08 | 10.09.2025 | 655

Определеният средномесечен осигурителен доход за страната за посочения период служи при изчисляване размерите на новоотпуснатите пенсии през месец август 2025 г., съгласно чл.70, ал. 3 от Кодекса за социално осигуряване.

още
Промени в условията за заем на "Булгаргаз" Промени в условията за заем на "Булгаргаз" 07:15 | 18.08.2025 | 788

Одобрено е изменение на условията за предоставяне на заем на „Булгаргаз“ ЕАД за закупуване на природен газ и за осигуряване на оборотни средства на дружеството.

още
Турция вдига таксите за Босфора Турция вдига таксите за Босфора 16:05 | 16.06.2025 | 799

Министърът на транспорта и инфраструктурата Абдулкадир Уралоглу обяви в неделя, че референтната стойност на „златния франк“, използвана за изчисляване на таксите за транзитно преминаващи кораби, ще се увеличи с 15 процента до 5,83 долара на нетен тон.

още
Определени таваните на приходи при АЕЦ, ВЕЦ и др. Определени таваните на приходи при АЕЦ, ВЕЦ и др. 07:05 | 03.06.2025 | 1013

Министерският съвет прие решение за определяне на стойностите, които служат за изчисляване тавана на пазарните приходи на производителите на електрическа енергия през 2025 г.

още
План за стоманодобивната и металургичната промишленост План за стоманодобивната и металургичната промишленост 08:01 | 20.03.2025 | 700

Европейската стоманодобивна промишленост е от фундаментално значение за европейската икономика, като осигурява ресурси за критични сектори като автомобилостроенето, чистите технологии и отбраната.

още
1668.70 бв. среден осигурителен доход, септември 1668.70 бв. среден осигурителен доход, септември 12:20 | 13.11.2024 | 523

Определеният средномесечен осигурителен доход за страната за посочения период служи при изчисляване размерите на новоотпуснатите пенсии през месец октомври 2024 г., съгласно чл.70, ал. 3 от Кодекса за социално осигуряване.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg