EUR 1.9558
USD 1.7249
CHF 2.0938
GBP 2.3251
CNY 2.3976
you tube
mobile version

Изчисляване гпр кредит - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Определени таваните на приходи при АЕЦ, ВЕЦ и др. Определени таваните на приходи при АЕЦ, ВЕЦ и др. 07:05 | 03.06.2025 | 361

Министерският съвет прие решение за определяне на стойностите, които служат за изчисляване тавана на пазарните приходи на производителите на електрическа енергия през 2025 г.

още
Фондът на фондовете с нови споразумения Фондът на фондовете с нови споразумения 17:05 | 19.03.2025 | 476

Споразуменията са сключени с досегашните финансови посредници "СИС Кредит" АД, "Микрофонд" ЕАД и "Първа инвестиционна банка" АД, които успешно управляваха финансовите средства през първия инвестиционен цикъл на Програмата.

още
1668.70 бв. среден осигурителен доход, септември 1668.70 бв. среден осигурителен доход, септември 12:20 | 13.11.2024 | 383

Определеният средномесечен осигурителен доход за страната за посочения период служи при изчисляване размерите на новоотпуснатите пенсии през месец октомври 2024 г., съгласно чл.70, ал. 3 от Кодекса за социално осигуряване.

още
Германия: Трудно се отпускат фирмени заеми Германия: Трудно се отпускат фирмени заеми 18:35 | 17.10.2024 | 467

Според проучвания на мюнхенския институт "Ифо" (ifo) се посочва, че през септември 32,9 процента от компаниите, които водят преговори за кредит, съобщават за сдържаност от страна на банките, като това в най-високият дял от седем години. През юни той е бил 27,1 на сто.

още
НСИ публикува окончателни данни от Бенчмарк ревизията НСИ публикува окончателни данни от Бенчмарк ревизията 17:15 | 17.10.2024 | 536

Причините за периодичното провеждане на бенчмарк ревизии са промяна в източниците на данни, на които се основават статистическите данни. Например, макроикономическите индикатори за измерване на икономическия растеж се променят през годините - някои престават да съществуват, но същевременно непрекъснато се появяват и добавят нови източници, които се използват за изчисляване на данните.

още
Варна: 8% среден ръст на имотните сделки Варна: 8% среден ръст на имотните сделки 16:54 | 08.10.2024 | 618

Средният размер на усвоен жилищен кредит е 91 хиляди евро. По думите ѝ стана ясно, че 71% е средният процент на финансиране, а в същия процент са и кредитополучателите до 45 годишна възраст.

още
Горанов:Работи се проинфлационно Горанов:Работи се проинфлационно 08:10 | 24.09.2024 | 606

"Изплащането на пенсиите на кредит от по няколко милиарда на година според мен е грешна тактика и отмества възможността за инвестиции в разходи за растеж", категоричен беше бившият финансов министър. 

още
Какво следва при ипотечното кредитиране Какво следва при ипотечното кредитиране 16:54 | 16.09.2024 | 443

Към края на юли отчитаме нови рекорди в кредитирането: жилищният кредит за пореден месец ускорява растежа си и достига 25,1% на годишна база. Само за месеца новоотпуснатите ипотечни кредити надхвърлят 696 млн. лева, без да отчитаме предоговорените и рефинансираните стари кредити.

още
OpenAI: Нов кръг преговори за набиране на средства OpenAI: Нов кръг преговори за набиране на средства 16:08 | 13.09.2024 | 799

Създателят на популярния вече чатбот ChatGPT обсъжда набирането на 6,5 милиарда долара от инвеститори, както и още 5 милиарда долара заеми от банки под формата на револвиращ кредит, се казва в съобщение, позовавайки се на източници, запознати с въпроса.

още
8 хил. души с жилищен заем чрез кредитни посредници 8 хил. души с жилищен заем чрез кредитни посредници 13:06 | 12.09.2024 | 608

Размерът на сключените чрез кредитни посредници договори за кредит между банките и техните клиенти възлиза на малко над 1,725 млрд. лв. Стойността на сключените договори за кредит от финансовите институции и техните клиенти е в размер на повече от 3,245 млн. лв.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg