EUR 1.9558
USD 1.6795
CHF 2.0884
GBP 2.2411
CNY 2.3755
you tube
mobile version

Иван дреновички булгартрансгаз - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Нови 30 блока ще се санират във В. Търново Нови 30 блока ще се санират във В. Търново 11:35 | 11.12.2025 | 212

През юни във Велико Търново министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов коментира, че след преговорите с Европейската комисия ще бъдат отпуснати общо 2,5 милиарда лева за саниране до 2029 година.

още
Трябва да продължи дерогацията Трябва да продължи дерогацията 13:48 | 09.11.2025 | 653

С размяна на писма няма да е достатъчно да се получи, каквото и да било удължаване на дерогацията.  Това заяви главният изпълнителен директор на Американската търговска камара в България Иван Михайлов в предаването "Неделя 150" на БНР.

още
Завършване на ключови инфраструктурни проекти приоритет Завършване на ключови инфраструктурни проекти приоритет 17:10 | 28.10.2025 | 739

Завършването на ключовите инфраструктурни проекти - АМ "Хемус" и трасето Видин - Ботевград, ще бъде сред основните приоритети за това управление, заяви министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов по време на национална среща на Камарата на автомобилните превозвачи в България, съобщиха от пресцентъра на министерството.

още
За 2030г.  АМ "Хемус" ще е готова За 2030г. АМ "Хемус" ще е готова 07:55 | 06.10.2025 | 524

Това заяви пред журналисти министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов, който заедно с вицепремиера Атанас Зафиров инспектира открития днес нов участък от автомагистрала "Хемус" между пътните възли "Боаза" и "Дерманци".

още
ОББ ще отпусне кредит на "Булгартрансгаз" ЕАД ОББ ще отпусне кредит на "Булгартрансгаз" ЕАД 13:25 | 15.09.2025 | 883

С него ще се финансира проекта "Разширение на газопреносната инфраструктура на "Булгартрансгаз" ЕАД за изпълнение на инициативата Вертикален коридор на газопреносните оператори на България, Гърция, Румъния, Унгария, Словакия, Украйна и Молдова". 

още
Кредити на "Булгартрансгаз" ЕАД гарантирани от МС Кредити на "Булгартрансгаз" ЕАД гарантирани от МС 11:10 | 11.09.2025 | 1057

МС одобри проектите на гаранционни споразумения между България и "Инвестбанк" АД и България и "Обединена българска банка" АД за финансиране на проекта "Разширение на газопреносната инфраструктура на "Булгартрансгаз" ЕАД за изпълнение на инициативата Вертикален газов коридор на газопреносните оператори на България, Гърция, Румъния, Унгария, Словакия, Украйна и Молдова".

още
Закъснява участък 1 Боаза – Дерманци на АМ „Хемус“ Закъснява участък 1 Боаза – Дерманци на АМ „Хемус“ 15:09 | 26.08.2025 | 616

Причината е необходимостта от завършване на реконструкцията на път III-305. Имам известни забележки по отношение на изпълнението, които споделих с АПИ и изпълнителя. Те са за сроковете. Намериха се решенията, за да бъдат изпълнени. При неизпълнението им ще има санкции. Това съобщи министър Иван Иванов. 

още
Неясно бъдеще за тунел под Шипка Неясно бъдеще за тунел под Шипка 19:20 | 29.07.2025 | 739

Министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов не се ангажира с конкретен срок за начало на строителството на тунела под връх Шипка, като по време на парламентарния контрол посочи, че основният проблем за започване на реалното строителство и проектиране на тунела са различни затруднения в екологичните процедури.

още
Масло от роза Дамасцена - уникален природен продукт Масло от роза Дамасцена - уникален природен продукт 14:30 | 15.07.2025 | 574

В дискусията на тема: “Натуралност на парфюмите” България се представи с важна научна презентация, изнесена от проф. Иван Бъчваров от Софийския университет „Св. Климент Охридски“, България. В своя доклад той представи резултати от изследване, което научно доказва абсолютната безвредност на етеричното масло от роза Дамасцена– уникален природен продукт, символ на българската Розова долина и на България.

още
Повишен интерес за пренос на газ към Румъния Повишен интерес за пренос на газ към Румъния 12:57 | 09.07.2025 | 677

В изпълнение на тръжния календар на ENTSOG (Европейската асоциация на операторите на преносни системи), на платформата за резервиране на капацитет RBP "Булгартрансгаз" проведе търгове за твърд годишен капацитетен продукт на точките на междусистемно свързване със съседните страни.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg